YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
80 dönümlük tarlada ekili 40 ton buğdayı çaldılar
Edirne'de hırsızlar, tarlada ekili buğdayı çaldılar
80 dönümlük tarlada ekili 40 ton buğdayı çaldılar
01 Temmuz 2009 / 15:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Edirne'de hırsızlar, 80 dönümlük bir tarladaki buğdayları bir gecede çaldı. Buğdayı biçmek üzere tarlaya giden çiftçi, talanın biçilmiş olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı.   


Edirne'nin Büyükdöllük Köyü'nde oturan Enver Bozdoğan'ın Fırınlar sırtı mevkiindeki 80 dönümlük tarlasında bulunan ekinler bir gece çalındı.


Büyük şaşkınlık yaşayan Bozdoğan, "Buğdayı biçmek üzere tarlaya giderken, bazı tanıdıklar 'buğdayları biçmişsin, aynı tarladan iki ürün mü alacaksın' diye takıldılar. Dalga geçiyorlar sandım, tarlaya geldiğimde buğdaylar biçilmişti, çok şaşırdım en az 20 bin lira zararım var" dedi. Enver Bozdoğan, "Bir gece alıp gitmişler. Araştırdık, gören yok" diye konuştu.


TRAKTÖR ALACAKTI


Tarlasının biçildiği haberini komşularının aldığını anlatan Bozdoğan, şunları söyle:


''Komşularla sohbet ederken, tarlaya gideceğimi söyledim. Onlar da tarlamın biçilmiş olduğunu gördüklerini anlattılar. Bana bir şey olur korkusuyla söylemekte tereddüt ettiklerini de belirttiler. Tarlama geldiğimde 80 dönümlük alandaki yaklaşık 40 ton buğdayın biçilerek çalındığını gördüm. 20 bin lira civarında zararım var. Çift çeker bir traktör almayı düşünüyordum. Hayalim gelecek yıla kaldı.''


Tarlanın biçildiğini görünce jandarmaya başvurduğunu anlatan Bozdoğan, ''Edirne Çiftçi Koruma Başkanlığına gitmemi söylediler. Oraya da dilekçeyle başvuracağım'' dedi.


Yıllarca Almanya'da işçi olarak çalışıp kazandığı parayla aldığı tarladan ürün beklerken, başına gelen olay karşısında çok üzüldüğünü sözlerine ekleyen Bozdoğan, ''Almanya'da 30 yıl inşaatlarda kazma kürek salladım. Kazandığımı da toprağa yatırdım. O kadar emek boşa gitti'' diye konuştu.


Biçilmiş buğday tarlasında dolaşan Bozdoğan, yerlerdeki başakları topladıktan sonra üzgün bir şekilde evinin yolunu tuttu.AA


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler