YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 yılda 449 aileyi barıştırmıştı
Kan davasından kız kaçırma meselesine kadar her olayda arabuluculuk yapıyordu
8 yılda 449 aileyi barıştırmıştı
10 Ağustos 2009 / 16:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

500'e yakın kan davasını sona erdirdiği için ''Barış elçisi'' olarak adlandırılan Diyarbakır Kasaplar Odası Başkanı Sait Şanlı hayatını kaybetti.


Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde çok sayıda kan davalı aile arasında arabuluculuk yaptığı için ''Barış elçisi'' olarak adlandırılan Diyarbakır'ın kanaat önderlerinden Kasaplar Odası Başkanı Sait Şanlı, geçirdiği iki ameliyatın ardından bir süredir Ankara Güven Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyordu. Şanlı, hastanedeki yaşam mücadelesini yitirdi.


Şanlı'nın cenazesinin Ankara'dan Diyarbakır'a getirileceği ve yarın öğle namazını müteakip Diyarbakır'da toprağa verileceği öğrenildi.


8 YILDA 449 AİLEYİ BARIŞTIRDI
8 yılda 449 kan davası, 97 kız kaçırma, 106 alacak ve arazi meselesi olmak üzere 651 olayda ara buluculuk yaparak, aileleri barıştıran Şanlı, Diyarbakır'da kanaat önderleri ve çeşitli sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de aralarında bulunduğu ''Barış Komitesi''ne de başkanlık ediyordu.


Şanlı'ya bir süre önce Ankara Güven Hastanesinde damar nakli yapılmıştı.


Ameliyatın ardından iç kanama geçiren Şanlı, yeniden ameliyata alınmış, fenalaşması üzerine yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler