YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
73 yıldır sevgililer
73 yıldır sevgililer
14 Şubat 2014 08:55
Düzce'de henüz çocukken tanışan Çimen çiftinin büyük aşkı bugün 73. yılında ilk günkü gibi sevgi dolu sürüyor.

Ailelerinden habersiz kaçarak evlenme kararı alan İbrahim ve Fatma Çimen çifti genç nesillere adeta sevgi dersi veriyor.  73 yıldır aynı yastığa başını koyan yaşlı çift birbirlerini hala çok sevdiğini belirtiyor.  

Aziziye Mahallesi'nde yaşayan 89 yaşındaki İbrahim Çimen ve 87 yaşındaki Fatma Çimen hala ilk günkü gibi birbirlerine aşık olduklarını söyledi. İbrahim Çimen'in 16, Fatma Çimen'in ise 14 yaşındayken başlayan evlilik hikayesi 73 yıldır devam ediyor

Hala ilk günkü gibi eşini sevdiğini söyleyen Fatma Çimen “73 senelik evliyiz. Severek aldık birbirimizi.  Ben hala seviyorum. Nişanlıydık. Babam beni başkasına vereceğini duyunca İbrahim’e kaçtım. Hiç pişman olmadım. Fakirlik dönemleri yaşadık. Ama sevgimiz ile sorunlarımızı hallettik. Birbirimizi sevmesek bu yaşa gelmezdik. Şimdilik hemen ayrılmaya kalkıyorlar. Biz neler gördük ama usanmadık sevgi bizi buralara kadar getirdi” dedi.

73 yıl bir gün gibi geçti

İbrahim Çimen ise anlaşarak evlendiklerini iyi geçindiklerini belirterek “Devamlı çalıştık çabaladık. Yeni nesil boşanıyorlar çabuk. Bizim zamanımızda boşanma yoktu. Şimdi fazlalaştı. Eşimi seviyorum. Kötülük dargınlık olmadan bu zamanlara geldik” diye konuştu.

İbrahim dededen sevgililer günü çiçeğini alan Fatma Çimen, eşinin elini öperek teşekkür etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler