YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
67 bin Türk ziyaret tavafını yapıp hacı oldu
67 bin Türk ziyaret tavafını yapıp hacı oldu
05 Ekim 2014 20:28
Hac ibadetinin 3. farzı olan ziyaret tavafını yapanlar hacı unvanını aldı.67 bin Türk ziyaret tavafını yapıp hacı oldu.

Selavat-ı şerifeler, Hacer’ül esvet’i istilamlar (selamlama) ve dualarla gerçekleştirilen 7 şaftlı (tur) tavafın en kalabalık olanı dün gece yarısı gerçekleşti. Haccın farzlarını bir an önce tamamlamak isteyenler Bayram günü sabah namazından, ikinci güne bağlayan geceye kadar ziyaret tavaflarını yaptılar.

Kalabalıktan en az etkilenmenin olduğu saatler ise 23 ile 01 saatleri arasıydı. Türkiye’den ve dış ülkelerden Mekke-i Mükerreme’ye gelen 67 bin Türk vatandaşı, Arafat Vakfesinden sonra üçüncü farz olan ziyaret tavafını da büyük ölçüde dün gece yarısı tamamladı.

Sancak Holding Başkanı Ethem Sancak da ziyaret tavafını gece yarısı yapanlardandı. Arkadaşları ile birlikte tekbir getirerek say’ın yapan

Sancak, hızlıca 7 şaftı tamamladı.

Hacılar Arafat dönüşü büyük şeytana attıkları taşları bugün ve yarın da küçük ve orta şeytana atacak. İlk gün 7 taş atan hacılar, ikinci ve üçüncü gün 21’er taş atacaklar. Şeytan taşlama esnasında, kişiler ve eşler arasında küçük tartışmalar yaşanması ise, şeytanın işi olarak değerlendiriliyor. Hac için 5 günlüğüne Mekke-i Mükerreme’ye gelen bazı ülke vatandaşları ise, yorgunluktan veya yer bulamamaktan dolayı yeşil alanlarda uyuyor. Kral Abdülaziz Caddesi başındaki Mahbes-ül Cin parkında yer bulup çimenlere uzanarak uyuyan kalabalıkta ilginç bir görüntü oluşturdu. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler