YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6. kattan düştü, tente kurtardı
Sakarya'nın Karasu ilçesinde annesini aramak için çıktığı 6 katlı binanın çatısından düşen 5 yaşındaki çocuğu, binanın altındaki iş yerinin tentesi kurtardı.
6. kattan düştü, tente kurtardı
11 Şubat 2010 / 20:27 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 20:33

İncili Mahallesi Plaj Caddesi'ndeki  Ertürk Apartmanı'nın üçüncü katında oturan İzmire ailesinin 5 yaşındaki çocukları İsmail Efe İzmire, balkonu temizleyen annesini bulmak isterken, dairenin dışına çıktı.
 

Üst katları inşaat halinde olan binanın diğer katlarına yönelen İsmail Efe, daha sonra çatıya çıktı. Buradan aşağı bakarken dengesini kaybeden minik çocuk, 6. kattan düştü.
 

Binanın altındaki bir kafeteryanın tentesine çarpan çocuk, buradan zemine çakıldı. Çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan İsmail Efe'nin kolunun kırıldığı anlaşıldı.
 

Oğullarının düştüğünü kafeterya çalışanlarından öğrenen baba Fatih ve anne Gülsüm İzmire hemen hastaneye koştu.
 

Karasu Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine sevk edilen İsmail Efe'nin, kırılan kolu burada alçıya alındıktan sonra taburcu edildi.
 

Minik İsmail'in düştüğünü gören ve ilk müdahaleyi yapan kafeterya çalışanı Esma Tatlı, çocuğun ilk anda şok içinde olduğunu belirterek, ''Ayağa kalktı ve biraz yürüdü, sonra yürüyemedi'' diye konuştu.
 

İş yeri sahibi Atalay Arslan da İsmail Efe'nin hayatını kurtaran ve genelde kapalı tuttukları tenteyi bir gün önce açtıklarını belirtti.
 

Öte yandan, minik çocuğun tenteye çarpıp yere düşüş anı kafeteryanın güvenlik kamerasınca kaydedildi. aa

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler