YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
-6 dereceye dayanamadılar
Sıcaklığın sıfırın altına düştüğü Akçakale'de, yarasalar ağaç dallarında dondu
-6 dereceye dayanamadılar
29 Ocak 2010 / 11:46 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 11:54

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde hava sıcaklığının - 6 dereceye düşmesi sonucu yarasalar ağaç dallarında donduğu görüldü. Geceyi kuruyan bir ağaçta geçiren yarasa donarak öldü.  

Hava sıcaklığının - 6 dereceye kadar düşmesi Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde sularla birlikte ağaçlardaki yarasalar da dondu. Akçakale Belediyesi vatandaşlara iki gündür geceleri don olabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Belediye ekipleri vatandaşları uyararak, muslukların kapalı tutulmasını hatırlattı. Yaşlılar Akçakale ilçesinde son yılların en dondurucu soğukların yaşadığını söyledi. Halit Erke adlı vatandaş, geceleri don olayının yaşandığını belirterek, "Son birkaç gündür geceleri soğuk oluyordu. Sabah işe gitmek için dışarı çıktığımda söğüt ağacında bir karartı gördüm. Ağaca yaklaşıp baktığımda donmuş vaziyette bir yarasa gördüm. Yarasa soğuktan donmuştu. Soğuklar gece - 6 dereceye kadar düştü. Geceleri mecbur olmadıkça dışarı çıkmıyoruz. Zaten belediye birkaç gündür anons yapıyor. Geceleri don yaşanacağından dolayı muslukların kapatılması konusunda uyarılarda bulunuyor" dedi.  

Akçakale ilçesinde esnaf olan Mehmet Kurt ise, son 20 en soğuk gecelerini yaşadığını ifade ederek, "20 yıldır böyle soğuk görmedik. Geceleri soğuklar - 6 dereceyi gösterdi. Akçakale'de son yıllarda gördüğüm en soğuk gecelerden birisini yaşadık" diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler