YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"6 çocuğum eşimin üzerine kayıtlı"
"6 çocuğum eşimin üzerine kayıtlı"
"6 çocuğum eşimin üzerine kayıtlı"
06 Mayıs 2008 / 14:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kahramanmaraş'ta nüfus kaydı olmayan ve çevresinde ''Çoban Mehmet'' olarak tanınan 67 yaşındaki kişi, kalp rahatsızlığı geçirince tedavi olabilmek için nüfus cüzdanı talebinde bulundu.


Nüfus kaydı olmayan ''Çoban Mehmet'' bunun üzerine mahalle muhtarı Şükrü Pınar ile Türkoğlu Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'ne başvurarak, nüfusa kaydının yapılmasını talep etti.
         
NÜFUS CÜZDANINA HİÇ İHTİYACIM OLMADI
         
''Çoban Mehmet'', hayatını çobanlık ve amelelik yaparak kazandığını, annesini ve babasını görmediğini belirterek, şunları söyledi:
        


''Doğduğumda beni buraya bırakıp gitmişler. Hep çobanlık ve amelilik yaptım, askere gitmedim, resmi dairelerle de bir işim olmadı. Bugüne kadar nüfus cüzdanına hiç ihtiyacım olmadı. Eşim ve 6 çocuğum var ve çocuklarım annelerinin üzerine kayıtlı. Hastalanınca tedavi olabilmem için nüfus cüzdanımın olması gerektiğini öğrendim. Şimdi nüfus cüzdanı çıkaracağım, sonra yeşil kart alacağım ve tedavi olacağım.''
        


Türkoğlu Nüfus Müdürü Davut Şahan ise açıklamasında, ''Çoban Mehmet''in nüfusa kayıt edilmesi ve kendisine nüfus cüzdanı verilmesi için gerekli işlemlere başladıklarını bildirdi.


Vatandaşın, ihmalinden kaynaklanan bir mağduriyet yaşadığını ifade eden Davut Şahan, ''Bir saklı nüfus olayıyla karşı karşıyayız. Yasal çerçevede gerekeni hızla yapacağız. Mehmet amca, nüfus cüzdanının olmamasından kaynaklanan bir mağduriyet yaşamayacak'' diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler