YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
56 yıl sonra geri döndü!
56 yıl sonra geri döndü!
17 Şubat 2010 16:01
Fıkra değil gerçek... 56 yıl önce kaybolan ve öldü zannedilen kişi 56 yıl sonra ana ocağına geri döndü... Şu an 70 yaşında olan şahsın önce İstanbul'a oradan Hollanda'ya oradan İtalya'ya oradan da Amerika'ya geçtiği öğrenildi...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde 15 yaşında ortadan kaybolan ve öldü sanılan Halil Yeşiltaş, 56 yıl sonra ana ocağına dönünce yakınlarını şaşırttı.

15 yaşındayken aniden ortadan kayboldu ve bir daha kendisinden haber alınamayan Halil Yeşiltaş'ın bu sürede 5 yıl İstanbul'da, 5 yıl Hollanda ve İtalya'da, 46 yılını ise Amerika'da geçirdiği ortaya çıktı. Çok iyi derecede İngilizce bildiği belirtilen 70 yaşındaki Halil Yeşiltaş'ın anne ve babasının vefat etmesinden sonra Türkiye'den ayrıldığı öğrenildi.
Amerika'da çeşitli otellerde garsonluk yaptığını belirten Halil Yeşiltaş, "Ben Amerika'dayken annem ve babam ölmüş. Şimdi onların mezarına gideceğim ve dua edeceğim. Onları çok özlemdim, umarım onlar da beni çok özlemiştir" dedi.
Halil Yeşiltaş'ın yeğeni Turgut Yanık ise, "Dayım yurt dışındayken emekli olmuş. 1976 yılında kısa süreli Türkiye'ye gelmiş ama biz bunu bilmiyoruz. Yurt dışındayken yaşlılar yurdunda kalmış. Daha sonra alzheimer hastalığına yakalanmış. Sokakta öylesine gezerken bir Türk vatandaşımızın dikkatini çekmiş. Dayımın hasta olduğunu anlamış ve Türkiye'ye dönmesi için yardımcı olmuş. Türkiye'ye gelince biz de çok şaşırdık, o da çok şaşırdı. Çünkü biz onu öldü biliyorduk" diye konuştu.

A.A.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler