YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 yıldır hıçkırıyor
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Sabahattin Malk, 2004 yılının Ramazan Bayramı sonrasında başlayan hıçkırığını tüm çabalara rağmen dindiremedi.
5 yıldır hıçkırıyor
12 Kasım 2009 / 16:52 Güncelleme: 12 Kasım 2009 / 17:25

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde inşaat işçiliği yapan Sabahattin Malk (33), 5 yıl önce Ramazan Bayramı sonrasında başlayan hıçkırığının kısa süreli aralıklar dışında durmadığını, bu nedenle uyuyamadığını ve iş yapamaz hale geldiğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Evli ve 2 çocuk babası Sabahattin Malk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2004 yılının Ramazan Bayramı sonrası başlayan hıçkırığı nedeniyle ciddi sorun yaşadığını ifade etti.

Hastalığının başlamasından bu yana çare arayışı içinde İstanbul Çapa, Cerrahpaşa, Adnan Menderes ve Çukurova üniversitelerinin hastanelerine gittiğini, şansını denemek için Azerbaycan'da bir kliniği bile ziyaret ettiğini anlatan Malk, ancak hiç birinde şifa bulamadığını kaydetti.

Malk, bazı doktorların hastalığını hafife aldığını, bazılarının ilaç verdiğini, bazılarının ise operasyon yaptığını, ancak sorunun çözülmediğini kaydederek, şunları söyledi: ''Hayatım karardı. Hıçkırmaktan yatamaz, iş yapamaz hale geldim. Neredeyse gitmediğim hastane kalmadı. Ne olur bu hıçkırığı durdurun. Yaşamım bir kabusa döndü. İnsanlar bir-iki saatlik hıçkırık nöbetinde bile mahvoluyor. Ben ise yıllardır acı çekiyorum. Hastalığıma çare bulacak doktorun kulu, kölesi olurum. Ailem de sorunumdan etkileniyor.''

HABERİN VİDEOSU

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler