YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 Ocak Salı okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil?
5 Ocak Salı okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil?
04 Ocak 2016 18:28
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı pek çok ilde okulların tatil edilmesine sebep oldu. Öğrenciker 5 Ocak Salı hangi illerde okullar tatil sorusunun cevabını merak ediyor. İşte tatil olan iller haberimizin detaylarında...

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkez ve merkeze bağlı  köylerde eğitime 2 gün ara verildi. 

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca  alınan karar gereğince kentte etkili kar yağışı nedeniyle merkez ilçe, merkeze  bağlı belde ve köylerde, eğitime yarın ve çarşamba günü ara verildiği bildirildi. 

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler,  engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi. 

BİNGÖL

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın  eğitime ara verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte etkisini  sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların yarın için  tatil edildiği bildirildi. 

Meteoroloji İl Müdürlüğünün ölçümlerine göre, kar kalınlığı kent  merkezinde 23, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştı. 

SAMSUN

Samsun’da olumsuz hava şartları nedeniyle Alaçam ve Yakakent ilçelerinin tamamında, Tekkeköy ilçesinde ise taşıma merkezli okullarda 5 Ocak Salı günü eğitime bir gün ara verildi. 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Alaçam, Yakakent’in tamamında, Tekkeköy’de ise taşıma merkezli olan Büyüklü Anadolu Lisesi, Büyüklü İlkokulu, Büyüklü Ortaokulu, Kahyalı İlkokulu, Kahyalı Ortaokulu, Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet İlkokulu, Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet Ortaokulu, Yağbasan İlkokulu, Yağbasan Ortaokulu, Şehit Uğur Birinci İlkokulu, Şehit Uğur Birinci Ortaokulu, Güzelyurt İlkokulu, Güzelyurt Ortaokulu, Yaylageriş İlkokulu, Yaylageriş Ortaokulu ile birleştirilmiş sınıflı ilkokullar olan Gökçedere Kırancık İlkokulu, Akbaşlar İlkokulu, Sarıyurt İlkokulu, Kibarlar İlkokulu ve Yazılar İlkokulu’nda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.  

Nevşehir’de bu sabah saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Nevşehir Valiliği’nde yapılan açıklamada, Nevşehir’de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli vatandaşlara ve hamilelere de bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır denildi.

BATMAN

Batman'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta  dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek. 

Vali Azmi Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre  yarın Batman'da yoğun kar yağışı ve don olayları beklendiğini belirtti. 

Çelik, herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyetle karşılaşılmaması için  il genelinde ilk ve orta dereceli resmi ve özel eğitim kurumlarında yarın eğitime  ara verileceğini, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli  sayılacağını duyurdu. 

GAZİANTEP

GAZİANTEP’te, etkili olan olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında Salı günü okullar 1 gün tatil edildi.

Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda okulların olumsuz hava şartları nedeniyle 1 gün tatil edildiği duyurularak, kamu görevlisi malul, engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı bildirildi.   

ÇANKIRI

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.  
Edinilen bilgilere göre, ilçede son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve köylerde bugün ve yarın (5 Ocak) eğitime 2 gün ara verilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı öğrenildi.

MERSİN

Mersin’in Mut ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 5 okul yarın için tatil edildi.

Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamayan ilçeye bağlı Dağpazarı, Yalnızcabağ, Diştaş, Işıklar ve Göksu Mahallesi'nde bulunan okulların yoğun kar yağışı nedeniyle yarın 1 günlüğüne tatil edildiğini bildirdi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü, kar yağışının devam edeceği gerekçesiyle merkez 4 ilçede yarın okulların bir gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde kar yağışının devam edeceği ve yoğunlaşarak artacağı belirtildiğinden, ulaşım esnasında herhangi bir problem yaşanmaması ve buzlanma riski nedeniyle 05.01.2016 tarihinde, ilimiz Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe sınırları dahilinde bulunan (resmi-özel) tüm eğitim ve öğretim kurumlarında eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi. 

GİRESUN

Giresun'da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul  ve liselerde bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili aşırı kar yağışı  nedeniyle kapanan yolları açma çalışmalarına devam edildiği belirtildi. 

Meydana gelebilecek aşırı buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze  bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın da ara  verildiği ifade edildiği açıklamada, il merkezinde çalışan engelli ve hamile kamu  görevlilerinin idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

Şebinkarahisar Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise ilçedeki  okullarda eğitim-öğretime yarın ve 6 Ocak'ta ara verildiği belirtilerek, hamile  ve engelli kamu personelinin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı  bildirildi. 

KIRŞEHİR

Kırşehir’de sabah saatlerinde başlayan ve şiddetini arttıran kar yağışı sonrasında Vali Necati Şentürk okulların tatil edildiğini duyurdu.  

Vali Şentürk kar tatili ile ilgili yaptığı açıklamada, “Olumsuz tabiat şartları kendisini hissettirmektedir. İlçe, köy ve kasabalarımızdan il merkezine gelen taşımalı eğitim gören öğrenciler var. Öğrencilerimizin de hayatlarını riske atmamak için meteorolojiden aldığımız hava tahmin raporlarını da esas almak sureti ile il merkezi ve köylerimizdeki okulları bugün ve yarın tatil etmiş durumdayız” dedi.

TUNCELİ

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime yarın ara verildi. 

Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada,  il merkezinde taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinin yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitimin göremeyecekleri belirtildi.

VAN VE BİTLİS

Yoğun kar nedeniyle Van'ın Çatak ilçesinde 2, Bitlis'in Hizan ve  Güroymak ilçelerinde 1 gün eğitime ara verildi

Van'ın Çatak, Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçelerinde  kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 

Alınan bilgiye göre, yoğun kar nedeniyle kapanan yollar ve  karayollarındaki buzlanma nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis'in Hizan  ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. 

Van'ın Çatak ilçesinde de aynı gerekçeyle okulların iki gün tatil  edildiği bildirildi. 

TRABZON VE ARTVİN

Trabzon'un Of ve Artvin'in Yusufeli ve Şavşat  ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. 

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava ve yol  şartları nedeniyle Of ilçesinin tamamı, Maçka ilçesinde ise Çatak, Başar ve  Akarsu mahallelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı eğitim  kapsamındaki okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi. 

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan duyuruda ise ilde etkili  olan kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle yarın Yusufeli ve Şavşat  ilçelerindeki tüm okullarda eğitime ara verileceği kaydedildi. 

TOKAT

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Tokat'ın ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, Sulusaray ilçesinin tamamında, Erbaa ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile Yeşilyurt ilçesindeki Bahçebaşı, Yeniköy, Gündoğan İlkokulları ve taşımalı eğitim merkezi Şehit Şemsettinbey İlkokulunda yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

HAKKARİ

Hakkari'de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edildiği açıklandı. 

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Hakkari merkez ve merkeze bağlı tüm köylerde okulların 05.01.2016 Salı günü tatil edildiği açıklandı.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de bugün sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışının ardından 5 Ocak Salı günü il genelindeki tüm okullara tatil verilirken, hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak. 

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarına bağlı olarak aşı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle il genelinde 5 Ocak 2016 Salı günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verildiğini duyurdu. Vali Yavuz, ayrıca öğrencilerle birlikte kamuda görevli hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

KİLİS

Kilis'te ilk ve orta dereceli eğitim kurumları, kar yağışı nedeniyle yarın bir gün süreyle tatil edildi.

 // Aydın Öztürk
Teşekkür ederim bilginiz için...
04 Ocak 2016 18:40
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler