YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 lira deyip geçmedi!
İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde hastabakıcı olarak çalışan Yılmaz Akça hesabından çekilen 5 liranın peşini bırakmadı. 2 yıl sonra parayı çekeni tespit ettiren Akça, Nuray G.isimli kadına 6 yıla kadar dava açılmasını sağladı.
5 lira deyip geçmedi!
18 Ağustos 2010 / 08:34 Güncelleme: 18 Ağustos 2010 / 08:41

Bir hastanede hastabakıcı olan Yılmaz Akça, hesabından izinsiz çekilen 5 liranın peşini bırakmadı.

Miktar küçük demeyip iki yıl mücadele eden Akça, önce parayı izinsiz çekenin ismini tespit ettirdi. Ardından 5 lirayı çeken Nuray G. isimli kadına 6 yıla kadar dava açılmasını sağladı

İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde hastabakıcı olarak çalışan 31 yaşındaki Yılmaz Akça’nın 5 lira için girdiği mücadale 2 yıl önce  başladı. 2008 ayının Şubat ayında da internet bankacılığını kullanan Yılmaz Akça’nın maaş hesabında 5 lira para kaldı.

MÜFETTİŞ ARAŞTIRDI

Birkaç gün sonra hesaplarını tekrar kontrol etmek isteyen Akça kalan 5 lirasının hesabında olmadığını fark etti. İlk başta ‘5 liradan bir şey olmaz’ diyen Yılmaz Akça, daha sonra kullandığı internet bankacılığında maaşının çekilebileceği düşüncesiyle şikâyetçi olmaya karar verdi.

Banka yetkilileri, Akça’nın hesabından çekilen 5 liranın peşine düştü. Müfettişler araştırmalarında banka mudisi Akça’nın hesabının kontrol altına alındığı, ardından internete bağlanılarak müştekinin rızası dışında çekildiğini belirledi. İncelemelerde 5 liranın İzmir’de oturan Nuray G. adındaki bir kadının hesabına aktarıldıktan sonra ATM’den çekildiğini tespit etti. Yılmaz Akça da hesabındaki 5 lirayı çektiği iddia edilen Nuray G.’den şikâyetçi oldu.  Yıldırım Akça’nın iki yıldır şikâyetinden vazgeçmemesi üzerine şüpheli kadın hakkında “Başkasına ait bilişim sistemlerini ele geçirerek menfaat temin etmek" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası istemiyle dava açıldı. Mağdur banka ise davaya katılmak için suçtan zarar görüp görmediğinin tespiti için mahkemeden süre istedi.

Bugün

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler