YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 dakikayla kurtuldular
Beş dakika önce indikleri otomobilin üzerine duvar yıkıldı.
5 dakikayla kurtuldular
06 Ocak 2010 / 20:10 Güncelleme: 06 Ocak 2010 / 21:05

Bursa'da etkili olan şiddetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor. Fırtına sebebiyle çok sayıda binanın çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Bir aile ise, otomobillerinden ayrıldıktan 5 dakika sonra otomobilin üzerine duvar devrildi.

Edinilen bilgiye göre, Çelebi Mehmet Lisesi'nde öğretmenlik yapan Sıtkı Turlin (47), eşi Cennet Turlin ile birlikte merkez Osmangazi ilçesi Eşrefler Caddesi Şabanbahçe Sokak üzerindeki evlerine geldi. 16 V 9817 plakalı araçlarını Şabanbahçe Sokak ile Huzur Sokak'ın keşiştiği yerdeki boş arsaya park eden aile evlerine gitti. Çantasını arabana unuttuğunu fark eden Sıtkı Turlin, geri dönerek araçtan çantasını aldı.

Aracını kilitleyip evine dönen Sıtkı Turlin'in ayrılmasından sadece 5 dakika sonra, otomobilin arkasındaki Altınokta Körler Derneği'ne ait binanın bahçesinde bulunan istinat duvarı, aracın üzerine uçtu. Gürültü üzerine dışarı çıkan aile, duvarın altında ezilen araçlarını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Cennet Turlin, eşi ile birlikte 5 dakika önce ezilen araçta olduklarını belirterek, yaşadığı şoku ifade etti.

Sıtkı Turlin ise, okuldan döndükten sonra aracını her zamanki yerine park ettiğini belirterek, şunları söyledi: "Aracımı devamlı buraya park ediyordum. Yine oraya bıraktım. Eşimle eve giderken çantamı unuttuğumu fark ettim. Geri dönüp çantamı aldım ve aracımı kilitleyerek eve döndüm. Tam yukarı çıkmıştım ki, büyük bir gürültü duyduk. Aşağı indik ve arabamızın halini gördük. Gerçekten çok büyük bir mucize yaşadık. O arabada olabilirdik. Kurtulmamız imkansızdı. Demek daha ömrümüz vardı. Büyük bir şok içerisindeyiz."

Mahalle sakinleri de, duvarın çok eski olduğunu ve insanların araçlarını devamlı buraya park ettiğini; ayrıca gündüz de çocukların burada oyun oynadığını dile getirerek, duvar konusunda yetkililerin önlem almasını istedi.
 Meteoroloji yetkilileri, saatteki hızı 60 kilometreyi bulan lodosun sabaha kadar devam edeceğini bildirdi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler