YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
5 bin kişiyi dolandırdı
Adana'da bir kişi gazete ilanıyla 5 bin kişinin umutlarıyla oynadı. Kapıcı, temizlikçi, ilanı veren şahıs başvuruda bulunanlardan değişik miktarlarda ücret alarak dolandırdı. Gözaltına alınan zanlı "Bu kadar enayi varsa benim suçum ne?"dedi.
5 bin kişiyi dolandırdı
01 Mayıs 2011 / 09:25 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 09:45

Adanalı pişkin dolandırıcı gazete ilanıyla 5 bin kişiyi dolandırdıktan sonra “Memlekette bu kadar enayi varsa, bunun suçlusu ben değilim” dedi.

Adana’da, cezaevinden firar ettikten sonra bir gazeteye verdiği ‘kapıcı, temizlikçi, şoför, hizmetli aranıyor’ ilanı aracılığıyla 5 bin kişiyi dolandırdığını itiraf eden zanlı, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına pişkin bir şekilde “Memlekette bu kadar enayi varsa bunun suçlusu ben değilim” diye tepki gösterdi. İddiaya göre 29 yaşındaki Mehmet C, ulusal yayın yapan bir gazeteye ‘dolgun maaşla kapıcı, temizlikçi, şoför, hizmetli aranıyor’ diye ilan verdi.

‘Bu kadar enayi varsa, benim suçum ne’

Bunun üzerine çok sayıda işsiz vatandaş zanlının açtığı büroya gelerek başvuruda bulundu. Can, kapıcılık başvurusu için 75 TL, şoförlük başvurusu için 50 TL, temizlikçi başvurusu için 25 TL ve hizmetli başvurusu için 20 TL aldı. Ancak aradan bir buçuk ay geçmesine rağmen vatandaşlar bir türlü vadedilen işe giremeyince soluğu poliste aldı. Adana Emniyeti’ne bağlı Yankesicilik ve Büro Amirliği’ne başvuran 32 vatandaş, okudukları gazete ilanı aracılığıyla yaptıkları iş başvurusu sonrası dolandırıldıklarını ileri sürerek şikayette bulundu. Bunun üzerine polis, Mehmet C.’nin     bürosunda gözaltına aldı. Zanlı emniyete getirilirken evinde yapılan aramada binlerce iş başvurusu belgesi bulundu. Hakkındaki tahkikatın tamamlanmasının ardından ‘nitelikli dolandırıcılık’     suçundan adliyeye çıkarılan cezaevi firarisi zanlı, basın mensupları karşısındaki rahat tavırlarıyla dikkat çekti. Bu yolla 5 bin kişiyi dolandırdığını itiraf eden zanlı “Memlekette bu kadar enayi varsa, bunun suçlusu ben değilim” dedi. Zanlının yağma, kasten adam yaralama, dolandırıcılık ve görevi kötüye kullanmak suçlarından kaydı olduğu öğrenildi.

Star

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler