YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 yıllık eşe ilginç hediye
İllaki para harcamaya gerek yok!
40 yıllık eşe ilginç hediye
14 Şubat 2010 / 11:40 Güncelleme: 14 Şubat 2010 / 11:40

Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Karakurt beldesine bağlı Armutlu köyünde ikamet eden 12 çocuk annesi Medine Kaya, Sevgililer Günü'nde eşine tandırda pişirdiği kalp şeklindeki ekmeği hediye etti. 
 

Tüm dünyada büyük bir itina ile kutlanan Sevgililer Günü, Armutlu köyünde büyük bir öz veriliyle kutlandı. Sabahın erken saatlerinde kalkan Kıyasettin ve Medine Kaya çifti, ilk olarak tandırın ateşini yaktı. Medine Kaya daha sonra naylon leğenin içerisine koyduğu unu hamura dönüştürürken, eşi de kendisine yardım etti. Kalpli ekmeği büyük bir itinayla hazırlayan ikili, daha sonra tandırın içerisine rapata ile hamuru vurdu. Ateşin içerisinde pişirilen kalp şeklindeki ekmek daha sonra bir demir çubukla çıkarıldı. Ekmeği tandırdan çıkartan Medine Kaya, eşi Kıyasettin Kaya'ya verdi. Kıyasettin Kaya ise, eşinin bu jestini karşılıksız bırakmayarak aldığı hediyeyi veriyor. 40 yıllık karı koca olan Kaya çifti, birbirlerine olan düşkünlüklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Tandırın içerisinde dakikalarca pişen ekmeği çıkartarak birbirlerine ikram ederek afiyetle yediler.  
 

40 yıllık evliliklerinin bulunduğunu ifade eden Kıyasettin Kaya, "Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Eşim bana tandırda kalp şeklinde ekmek pişirdi. Sonrada beraber yedik. Şu an tam 12 tane çocuğum ve mutlu bir yuvam var" dedi. 
 

Anne ve babasının birbirlerini çok sevdiklerini söyleyen çocuklar ise, "Annem ve babam birbirlerini çok seviyorlar ve bugünde Sevgililer Günü olduğu için annem babama tandırda kalp şeklinde ekmek pişirerek hediye etti. Babamda hediyeyi karşılıksız bırakmadı" diye konuştular. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler