YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 evini depremzedeye verdi
4 evini depremzedeye verdi
15 Kasım 2011 12:37
Bingöllü işadamı 4 evini depremzedelerin hizmetine açtı. Soğuk ve sert hava şartlarında yaşamaya çalışan depremzedelerden bazıları bu 4 eve taşınacak...

Bingöllü işadamı Gıyasettin Alveroğlu, Vanlı depremzedelerin barınması için 4 evini tahsis etti.

Bingöl'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren Gıyasettin Alveroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vanlı depremzedelerin kışı geçirmeleri için geçici olarak 100'er metrekare olan 3 tane sobalı tek katlı konut ile 120 metrekare olan 1 kaloriferli dairesini Vanlı depremzedelere tahsis edeceğini söyledi.

Gelebilecek ailelerin tespit edilmesi için Bingöl Valiliğine müracaata bulunacağını belirten Alveroğlu, ''Van'da meydana gelen depremlerin ardından kentten göç etmek isteyen vatandaşların içler acısı durumunu televizyonlardan gördükten sonra böyle bir karar aldım. Evi boş olan bütün insanları yardıma davet ediyorum'' dedi.

Van depremini yakından takip ettiğini ve bütün Türkiye'yi olduğu gibi kendisini de derinden etkilediğini ifade eden Alveoğlu, şöyle dedi:

''1971, 2003 Bingöl ve 1999 Düzce depremlerini yaşadım. Depremin acısını hep kalbimde yaşıyorum. Televizyonlarda izlerken bile insan dayanamıyor. Kış mevsimi bu sene çok olumsuz geçiyor. Hava çok soğuk ve çadırda kışı geçirmek çok zordur. Bundan dolayı olarak 3 tane tek katlı sobalı evimi ve bir kaloriferli daireyi  hazır hale getirip, gelebilecek Vanlı ailelerin kışı geçirmesi için Valilik emrine sunmak istiyorum. Çok sayıda depremzede başka illerdeki kamu kurumlarının sosyal tesislerine gitmek için toplum merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Kardeşlik zor günlerde belli olur. Soğun çok şiddetli olduğu Bingöl ve Van gibi yerlerde kışı çadırda geçirmek zor. Biz sıcak evlerimizde yaşarken Vanlı kardeşlerimizin soğuk çile çekmesini görmezden gelemeyiz. Onların acısını paylaşmak, yaralarını sarmak el birliği ile olur. Şimdi yardım zamanı. Kim elinden ne geliyorsa yardım elini uzatmakla kalmasın, Vanlı kardeşlerimize evini açsın. İlimizdeki diğer iş adamı arkadaşlarımız da en az bir evini açsın. 100 ev açarsak, 5 kişiden, 500 kişiye imkan sağlamış oluyoruz.'' (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler