YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
36 saattir o direkten inmedi!
36 saattir o direkten inmedi!
24 Mart 2013 23:21
Tekirdağ’da 90 metre uzunluğundaki baz istasyonu direğine çıkan bir şahıs 36 saattir ikna edilemiyor. İsteklerinin ne olduğunu söylemeyen kimliği belirsiz şahıs, eylemini ölene kadar sürdüreceğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’ın merkeze bağlı Seymenli köyünde bulunan bir GSM şirketine ait 90 metrelik baz istasyonu direğine cumartesi saat:12:00 sıralarında kimliği belirsiz bir şahıs çıktı. Direğe çıkan şahsı gören köylüler durumu jandarmaya haber verdi. Jandarmanın ikna çabası başarılı olmayınca itfaiye ve sağlık ekipleri çağrıldı. Şahsı indirmek için yoğun gayret sarf eden itfaiye ekiplerinin çabası sonuçsuz kaldı.

Aşağı inmeye ikna olmayan ve geceyi baz istasyonunun üzerine geçiren şahsa direğe tırmanan Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından battaniye verildi. Geceyi direğin üzerinde bulunan tel mazgalın üzerinde yatarak geçiren şahsı ikna etmek için sabah saatlerinde AFAD ekipleri direğe tırmanış gerçekleştirdi. 36 saat geçmesine rağmen aşağı inmeyen şahıs, kağıt parçasına telsiz istediğini yazarak aşağı attı. AFAD ekipleri tarafından telsiz verilen şahıs, 42 yaşında ve isminin Muhammet olduğunu söyledi.

Kendisini ikna etmek isteyen ekiplere ısrarla 3 isteğinin olduğunu söylen şahıs, isteklerinin ne olduğunu açıklamadı. Eyleminde kararlı olduğunu söyleyen şahıs, açlıktan ölene kadar inmeyeceğini kaydetti. Aşağı inmek istemeyen eylemci şahıs, ekiplerin ikna çabalarına rağmen inmeyi kabul etmedi.

İkna edilemeyen şahsa baz istasyonunun tepesinde bulunan kapağı kapattığı için yerden müdahale edilemediği bildirildi. Havadan helikopterle inceleme yapan arama kurtarma ekipleri, şahsın battaniyeye sarılarak baz istasyonunun üzerinde yattığını belirledi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler