YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
31 Aralık perşembe günü okullar tatil mi? Kar tatili olacak mı?
31 Aralık perşembe günü okullar tatil mi? Kar tatili olacak mı?
30 Aralık 2015 18:28
Öğrencilerin gözü kar nedeniyle okulların tatil olup olmayacağında... Yarın 31 Aralık 2015'te okullar tatil olacak mı? Binlerce öğrenci bu sorunun yanıtını arıyor! 31 Aralık perşembe günü okullar tatil mi?

Yarın 31 Aralık 2015'te  okullar tatil olacak mı? Kar yağışı geçmiş senelerde birçok bölgede okulların kısa veya uzun süreli tatil olmasına neden oldu. Geçen sene sık sık yağan kar nedeniyle öğrenciler de sık sık kar tatili yaptı.Yarın hangi illerde kar tatili olacak?

31 Aralık 2015 tarihinde kar tatili olacak illeri sizler için hazırladık.

Bugün aniden bastıran kar yağışı öğrencileri heyecanlandırdı. Bazı öğrenciler yarının tatil olmasını diledi... Yarın okullarda kar tatili var mı? 31 Aralık 2015 'te kar tatili olan iller var mı?  Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.  31 Aralık 2015  Perşembe Kar tatili olan iller, 31 Aralık 2015 Perşembe 2015 yarın hangi illerde okullar tatil? 31 Aralık 2015 Perşembe günü okulların tatil edildiği iller.. 

Kar yağışı nedeniyle bir çok il ve ilçede okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği o bölgeler...

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi

SAMSUN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

SAMSUN’un Ayvacık İlçesi’nin tamamı, Salıpazarı İlçesi’nde bazı köyler ile Canik İlçesi’nde taşımalı eğitim veren okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı.

Samsun’un bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Salıpazarı İlçesi Tahnal ve Konakoren köyleri ile Canik İlçesi’nde taşımalı eğitim veren okullarda ve Ayvacık İlçesi’nin tamamında yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimin bir gün tatil edildiği duyuruldu.

ÇORUM'DA OKULLARA KAR TATİLİ 

Çorum'daki kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Çorum Valiliğinden yapılan açıklama da, "30 Aralık 2015 Çarşamba ve 31 Aralık 2015 Perşembe tarihlerinde iki gün kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerde ilk ve orta dereceli tüm okullar tatil edilmiştir. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelde iki gün izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

SİVAS'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün  öğleden sonra ve yarın tam gün eğitime ara verildi.

Suşehri Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı  dolayısıyla ilçe genelinde bugün öğleden sonra ve yarın tam gün olmak üzere ilk  ve orta dereceli okulların eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda  çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı ifade edildi. 
 
Öte yandan ilçede etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar  yağışını nedeniyle, Suşehri-Sivas karayolunun 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi'nde  zaman zaman trafikte aksamalar yaşanıyor. 

Sivas'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve  Gölova ilçelerinde bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildi. 

Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla  Akıncılar ve Gölova'daki ilk ve orta dereceli okullarda, bugün öğleden sonra ve  yarın tam gün eğitimine ara verildiği belirtildi. 

Kamuda çalışan hamileler ile engellilerin de bugün öğleden sonra ve  yarın izinli sayılacağı ifade edildi. 

Öte yandan, D-100 karayolunun Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova  ilçelerindeki kesimlerinde, kar yağışı nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar  yaşanıyor. 

Karayolu ekipleri, hasarlı trafik kazalarının yaşandığı bölgede kar  temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Trafik ekipleri de sürücüleri yağış ve  buzlanma nedeniyle dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.

KASTAMONU

Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde eğitime yarın için ara verildi. Kastamonu'nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar  yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

AA muhabirinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edindiği  bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar ve Bozkurt'taki  okullarda eğitime yarın için ara verildi.

HAKKARİ'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Hakkari il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta  dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının  yaşandığı belirtilerek il merkezi ve bağlı köylerde, ilk ve orta dereceli  okullarda (yatılı eğitim kurumları hariç), eğitim öğretime yarın ara verildiği  ifade edildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile  personellerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi

TOKAT'TA 4 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Tokat’ın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde tüm okulların Perşembe günü tatil edildiği bildirildi.  

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre kar yağışı nedeniyle Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verildi. 

Yapılan açıklamada Yeşilyurt ilçesinde ilk ve ortaokullar tatil edilirken, liselerde eğitime devam edildiği, Pazar ilçesinde ise Ocaklı, Ovacık, Doğancalı, Ballıca köylerinde eğitime Perşembe günü ara verildiği kaydedildi.

BOLU'DA DA İKİ İLÇEDE EĞİTİME KAR ENGELİ

BOLU’nun Dörtdivan ve Gerede ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi. Bolu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle iki ilçede eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

KARABÜK'TEN DE TATİL HABERİ GELDİK

Karabük'ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle  okullarda yarın eğitim yapılmayacak. 

Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayan, yarın da aralıklarla  devam edecek kar yağışı nedeniyle kentte ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi. 

Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında  bulunulan açıklamada, Ovacık'a bağlı belde ve köylerde, Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı, Ovacık Spor Lisesi dışındaki okullarda, eğitim öğretime yarın ara  verileceği kaydedildi.

Yarın okulların tatil olup olmayacağına dair resmi bilgileri haberimizde derledik. 31 Aralık Perşembe günü yukarıdaki illerde eğitime ara verilecek. 

DÜZCE

Düzce'de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullar perşembe günü tatil edildi. 

Karaman'da taşımalı sistem kapsamındaki okullarda kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak. 

Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Nevşehir il merkezi, Acıgöl, Ürgüp, Derinkuyu ve Avanos ilçeleri ile Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

ERZURUM

Erzurum'un Aşkale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

RİZE

Rize'nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

GİRESUN

Giresun'daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi. 

Samsun'da kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Kocaeli il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 

Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Niğde il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesi kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle  ilçedeki okulların 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi. 

Konya'nın Halkapınar ilçesinde, taşmalı sistem kapsamındaki okullarda yarın eğitime ara verilecek. 

Zonguldak'ta, kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir günlüğüne tatil edildi. Ayrıca, engelli kamu görevlileri ve hamile kamu görevlileri de 1 gün idari izinli sayılacak. 

Balıkesir'de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu gece etkisini arttıran kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak Altıeylül ve Karesi ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Manyas ilçesinde de taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

 // Merhaba
İstanbullUn kar tatili olmasını istiyorum...
30 Aralık 2015 20:35
 // Nigde merkez
Neden tatil degil yaaaaaaaa. Nigdeyede tatil olsun plase ...
30 Aralık 2015 19:23
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler