YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
31 Aralık 2015 İstanbul'da okullar tatil mi? Okullar tatil olacak mı?
31 Aralık 2015 İstanbul'da okullar tatil mi? Okullar tatil olacak mı?
30 Aralık 2015 10:05
İlk kar tatili haberi Samsun'da geldi. Peki İstanbul'da başlayan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edilecek mi? İstanbul'da okullar tatil olacak mı? Valilikten henüz resmi açıklama gelmedi. İşte kar tatili olan iller...

Yoğun kar yağışı sebebiyle okullar tatil mi yarın yani 31 aralık perşembe günü yılbaşı tatili tam gün olur mu sorusu gündeme oturdu. İlk tatil kararı Samsun 'dan geldi. Gözler yarın yoğun kar yağışı altında olacak İstanbul ve Ankara ile Bursa, Kocaeli , Balıkesir Valiliği 'nin okullar tatil mi sorusuna vereceği yanıta döndü.

Meteoroloji uyardı Sibirya karı Türkiye'nin üzerine çöktü. Yoğun kar yağışı okullarda ilk tatil kararını Samsun ilinde aldırdı. Dün akşamdan beri etkili olan kar yağışı sebebiyle Samsun'un bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

SAMSUN OKULLAR NERELERDE TATİL EDİLDİ?

SAMSUN'un Ayvacık İlçesi'nin tamamı, Salıpazarı İlçesi Tahnal ve Konakoren köyleri ile Canik İlçesi'nde taşımalı eğitim veren okullarda okulların tatil edildiği duyuruldu. Kar tatili kararı yarın için daha da genişleyerek uzayabilir.

ÇORUM'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ'daki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün ve yarın tatil edildiği belirtildi. 

Kent merkezi ile söz konusu 10 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi. 

İSTANBUL 'DA OKULLAR YARIN 31 ARALIK PERŞEMBE TATİL Mİ?

İSTANBUL Valiliği yarın yani 31 Aralık perşembe günü yılbaşı dolayısıyla yarım gün olan okulları tam gün tatil edebilir. Zira kar yağışı çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da çok kuvvetlenecek ve perşembe günü hayatı durduracak. Kar yağışı İstanbul'da Cumartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla yoğun kar sağanakları şeklinde devam edecek. İstanbul'da kar yağışıyla birlikte rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yer yer tipi olayı beklenmektedir.

ANKARA'DA YARIN 31 ARALIK PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

ANKARA Valiliği öğrencilerin beklediği yarın yani 31 aralık perşembe günü okullar tatil mi sorusunun yanıtını yapacağı değerlendirme ile verecek. Ankara hava durumu raporlarına göre kar yağışı çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenecek. Ankara Valiliği yarın (31 Aralık 2015 perşembe) yılbaşı dolayısıyla yarım gün olan tatil kararını tam güne çıkarabilir. Bunun için Ankara valiliği kar yağışının durumuna göre yapacağı değerlendirme ile karar verecek.

BURSA VALİLİĞİ YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Bursa yoğun kar yağışı etkisi altında olacak. Kar yağışı yarın daha da etkili olacak. Bursa Valiliği yoğun kar sebebiyle 31 aralık perşembe günü yarım gün olan tatil kararını tam güne çevirebilir. Bursa Valiliği 'nin okullar tatil mi sorusuna yanıtını akşam saatlerinde vermesi bekleniyor.

KOCAELİ YARIN 31 ARALIK PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

KOCAELİ Valiliği yoğun kar yağışı için alarma geçerken perşembe günü yarım gün olan tatili tam güne çevirebilir. Kocaeli hava durumu raporlarına göre kar yağışı perşembe günü ilde hayatı durduracak kadar kuvvetli olacak.

BALIKESİR YARIN 31 ARALIK 2015 PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

BALIKESİR Valiliği yarın yani 31 Aralık perşembe günü okulları tatil eder mi sorusunun yanıtı bekleniyor. Bursa bugün yoğun kar yağışı altında perşembe günü de tipiyle birlikte yağış etkili olacak. Eksi derecelere düşecen sıcaklık sebebiyle ulaşımda dona bağlı sıkıntılar yaşanabilir. Balıkesir Valiliği son bir durum değerlendirmesi yaptıktan sonra yarım gün olan okulları tam gün tatil edebilir.

ESKİŞEHİR YARIN KAR DAHA YOĞUN 31 ARALIK PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

ESKİŞEHİR Valiliği yarın okullar tatil mi kararını yapacağı son durum değerlendirmesiyle verecek. Eskişehir'de 31 Aralık perşembe günü kar yağışı etkisini çok daha fazla artıracak. Eskişehir hava durumu raporuna hava sıcaklığı eksi 3 dereceye inecek.

 // Serhat
Bursa tatil olsun lütfeeeeen...
31 Aralık 2015 00:39
 // sanane
Sis hiç kendinizi yormayın yapsalar yapsalar istanbulu tatil yaparlar bşka bişi beklemeyın...
30 Aralık 2015 20:22
 // İrem
Histannbuldann tattil haberi beekliyorruzz...
30 Aralık 2015 18:16
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler