YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
300 hacı adayı dualarla uğurlandı
300 hacı adayı dualarla uğurlandı
21 Eylül 2013 08:35
Yozgat'tan kutsal topraklara gitmek üzere yola çıkan 300 hacı adayı yatsı namazının ardından dualarla uğurlandı.

 

Hacı adayları için Bilal Şahin Külliyesi'nde uğurlama töreni düzenlendi.

Törene Yozgat Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, hayırsever işadamı Bilal Şahin, hacı adayları ve yakınları katıldı. İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'unun okuduğu duanın ardından hacı adayları yakınlarıyla vedalaşarak otobüslerle Ankara'ya hareket etti. Hacı adaylarının Ankara'dan uçakla kutsal topraklara gideceği belirtildi.

İl MüftüsüAhmet Poçanoğlu, yaptığı açıklamada ilden bugün 300 hacı adayının kutsal topraklara gittiğini belirterek, "Bugün Yozgatımızdan hem kafile başkanı hem din görevlilerimiz olmak üzere 300 hacı adayını uğurlamış bulunuyoruz.

Oldukça yoğun bir kalablıkla uğurladık, inşallah sağ salim gidip hac vazifesini yerine getirip dönecekler" dedi.

Hayırsever işadamı Bilal Şahin de Yozgat Müftülüğüne düzenlediği uğurlama törenininden dolayı teşekkür etti. Şahin, "Allah herkese nasip etsin. Haclarını kabul etsin bizlere de inşallah tekrar nasip etsin" diye konuştu. Hacı adayları da kutsal topraklara gitmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Hac ibadetimizi yerine getirmek üzere yola çıktık, çok güzel bir duygu. İnşallah hayırlı bir şekilde sağ salim gider geliriz. Allah herkese nasip etsin" şeklinde konuştu.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler