YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 bin liralık müthiş takas
30 bin liralık müthiş takas
21 Mart 2010 12:52
Güvercin sever vatandaş, bir çift güvercine tam 30 bin TL verdi.

Bursa'da, Güvercin Sevenler Derneği'nin açılışında bir çift güvercinle 30 bin TL değerindeki otomobil takas edildi.   

Türkiye'de sayıları hayli fazla olan güvercin severler bir kuşu lüks otomobilden daha pahalıya almakta tereddüt etmiyor. Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği'nin açılışında milyarlık güvercinler adeta kapışıldı. Güvercin meraklıları için düzenlenen mezatda kuş fiyatları 10-15 bin TL'lere ulaştı. Vatandaşlar tarafından merakla izlenen kuşlar yüksek fiyatlara alıcı buldu.   
  
OTOMOBİLLE BİR ÇİFT KUŞU TAKAS ETTİLER  

Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Halil Kabakçıoğlu ile kuş yetiştiricisi Beysan Taştan arasındaki pazarlık kıran kırana geçti. Dedesi şampiyon olan 'Koca Kobra' isimli Miski cinsi kuş ile 6 aylık dişisini almak isteyen başkan Halil Kabakçıoğlu kuşlara 20 bin TL fiyat verdi. Ancak Beysan Taştan'ın kabul etmemesi üzerine pazarlık iyice kızıştı. 11 aylık erkek ile 6 aylık dişi kuşu dernek olarak alıp yarışmalara sokmak isteyen Kabakçıoğlu, son olarak 30 bin TL değerindeki otomobilini teklif etti. 2009 model aracı kabul eden Taştan, kuşlarını bırakarak otomobilin anahtarını teslim aldı.   
  
"STAR KUŞ HER ZAMAN YETİŞMİYOR"  
Yetiştirdiği kuşlarda emeğinin olduğunun altını çizen Beysan Taştan, "Kuşlarım çok değerli. İyi kuşu yetiştirmek kolay olmuyor. Kuşu satan kaybediyor. Hayvanın aynısını yeştirmek hiç de kolay değil. Star kuş 3 yılda bir, 5 yılda bir yetişir. Arabayı çekeceğiz evin önüne, belki hanım kullanır, belki ben kullanırım" dedi.   
 Dernek Başkanı Halil Kabakçıoğlu ise, "Bu derneği bütün Bursa halkına hizmet vermek için açtık. Güvercin sevenlere hizmet vermek için kurduk. Güvercin fiyatları değişiyor. 10 TL'ye de güvercin var, lüks otomobil fiyatına da" diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler