YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 kişiyi kanlar içinde bıraktılar
İzmir'de, 3 kişinin bilya ile yaralanmasıyla ilgili başlatılan incelemede 16 yaşındaki çocukların yoldan geçenlere havalı tüfekle ateş ettikleri ortaya çıktı
3 kişiyi kanlar içinde bıraktılar
13 Eylül 2009 / 17:47 Güncelleme: 13 Eylül 2009 / 17:52

İzmir'in Basmane semtinde, 3 kişinin vücutlarına isabet eden bilya ile yaralanması üzerine başlatılan incelemede, av malzemesi satan bir iş yerinde çalışan 16 yaşındaki çocuk ile arkadaşının iddialaşarak, yolda yürüyenlere havalı tüfekle ateş ettikleri ortaya çıktı. Polis, 2 çocuğu gözaltına aldı.

Alınan bilgiye göre, 71 yaşındaki Şenay Şengül, Fevzipaşa Bulvarı Şifa Hastanesi önünde bulunduğu sırada, vücuduna isabet eden ve nereden geldiği belli olmayan bilya ile yaralandı. Hastaneye kaldırılan kadın, tedavi edildi.

Bu olayın üzerinden 5 gün geçtikten sonra, aynı noktada Refik Zeytinci (64) ve Berat Özkay (41) da vücutlarına bilya isabet ederek, yaralandı.

Ard arda yaşanan olay üzerine, bölgede geniş çaplı inceleme başlatan Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamera görüntülerini incelediğinde, yaralanmaların aynı yönden atılan bilya ile gerçekleştiğini ve zemin kattan atıldığını belirledi.

İnceleme sırasında, bulvar üzerindeki bir pasajda av malzemesi satan iş yerinin, havalandırma penceresinin, yaralanmaların meydana geldiği alana baktığını belirleyen polis, iş yeri sahibi ve çalışanlarının ifadelerine başvurdu.

Polis, olayla ilgili sorular üzerine heyecanlanan ve çelişkili yanıtlar veren iş yeri çalışanı 16 yaşındaki H.B'nin üzerine yoğunlaşınca, olayı aydınlattı. H.B, olayı kendini ziyarete gelen arkadaşı O.B. ile gerçekleştirdiklerini itiraf etti. H.B. ile birlikte 16 yaşındaki O.B. de gözaltına alındı.

İddialaşmaları üzerine, havalandırma penceresinden, yoldan geçen kişilere havalı tüfekle ateş ettiklerini belirten çocukların, macera amacıyla bu işe giriştiklerini, 1 hafta içerisinde çok sayıda kişiyi hedef alarak ateş açtıklarını, bilyaların insanlara zarar verebileceklerini tahmin etmediklerini söyledikleri öğrenildi.

Gözaltına alınan çocukların, savcılığın talimatıyla ailelerine teslim edildiği ve pazartesi günü adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler