YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 İP'li gözaltına alındı
3 İP'li gözaltına alındı
21 Ağustos 2011 08:19
Ergenekon davası kapsamında İşçi Parti'sine yönelik yapılan aramaları protesto etmek amacıyla eylem yapan İşçi Parti'si Öncü Gençlik üyesi 3 kişi gözaltına alındı.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamındaki arama ve gözaltıları protesto etmek amacıyla Karaköy-Kadıköy vapurunda eylem yapan İşçi Partisi (İP) Öncü Gençlik üyesi gruptan 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, saat 24.00'te Kadıköy'e son seferini yapmak üzere Karaköy'den kalkan ''Aydın Güler'' adlı şehir hatları vapuruna binen İP Öncü Gençlik üyesi bir grup, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İP İstanbul İl Teşkilatı, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinde yapılan aramalar ile gözaltıları protesto amacıyla slogan atarak, yanlarında getirdikleri pankartları açtı.

Yaklaşık 150 yolcusu bulunan geminin Kadıköy İskelesine yanaşmasını engellemek için kaptan köşküne çıkan bazı göstericiler, kaptana baskı yapmaya çalıştı.

Kaptanın, harekat amirliğine, oradaki görevlilerin de emniyet birimlerine haber vermesinin ardından, iskeleye yanaşan gemiye giren polisler, E.A, Ç.C. ve U.F.Y. adlı göstericileri gözaltına aldı.

Gözaltına alınan bu kişiler ve kaptan, ifadelerine başvurulmak üzere İskele Polis Merkezine götürüldü.

Kaptanın, ''görevini yerine getirmeyi engelledikleri'' gerekçesiyle göstericilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler