YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 gemi karaya oturdu!
3 gemi karaya oturdu!
18 Ekim 2011 11:50
İstanbul'da etkili olan fırtınanın etkisiyle Kartal ve Pendik'te 3 gemi karaya oturdu. Sürüklenen bir geminin neden olduğu kazada ise 3 gemide maddi hasar oluştu.

İstanbul'da etkili olan şiddetli rüzgar Pendik ve Kartal'da gemilerin karaya oturmasına neden oldu. Kartal'daki Kumcular İskelesi'nde açıkta demirleyen 'Enko' isimli gemi, sabaha karşı fırtınanın etkisiyle sahile sürüklendi. Sahilde demirli bulunan 'Kumdaş 2' ve 'İsmet Aatasoy' isimli gemilere çarpan 'Enko', maddi hasara neden oldu. Çarpmanın etkisiyle 'Kumdaş 2' gemisi kıyıya yanaşarak karaya oturdu. Gemilerde mürettebat olmadığı öğrenildi. Yine aynı sahilde açıkta demirleyen 'Bilgili Biraderler' isimli gemi fırtına nedeniyle sürüklenerek, sahilde karaya oturdu.

Öte yandan Pendik'te de şiddetli lodos nedeniyle Malta bandıralı 'Pearl' isimli yük gemisi marinaya çıktı. Çarpma anında gemi gövdeden hasar görürken, gemideki 3 mürettebat ise kendi imkanlarıyla sahile çıktı. Karaya oturan gemilerin kurtarılması için çalışmalar sürüyor. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler