YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3.5 ton hamsi tüketildi
3.5 ton hamsi tüketildi
30 Kasım 2011 15:59
Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) altıncısı düzenlenen hamsi şöleninde yaklaşık 3.5 ton hamsi tüketildi.

Kanuni Kampusü'nde düzenlenen şölene, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Şölende davetliler, görevlilerle öğrencilerin hazırladığı ve yaklaşık 3.5 tonu bulan ızgara hamsiyi, ekmek, turp, soğan, helva ve 1.5 ton meyve eşliğinde yedi.

KTÜ Rektörü Özen, gazetecilere yaptığı açıklamada, geleneksel hale getirdikleri hamsi şöleninin amacının, öğrencilerin ders yoğunluğundan biraz uzaklaşarak sosyal hayata katılmaları olduğunu belirterek, ''Böylece öğrencilerimizin aralarındaki sevgi ve dostluğu da pekiştiriyoruz'' dedi.

Şölenin son bölümünde öğrenciler, müzik eşliğinde horon da oynadılar.

Trabzonspor da renk kattı

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, yardımcı antrenör Ünal Karaman ve Mehmet Kulaksızoğlu ile bordo-mavili futbolculardan kaptan Tolga Zengin, Brezilyalı oyuncular Alanzinho ve Paulo Henrique, Fil Dişi Sahilli oyuncu Didier Zokora, Halil Altıntop ile Mustafa Yumlu da şölene renk kattılar.

Şölen alanını dolduran öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşan teknik heyet ve futbolcular, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Teknik heyet ve futbolcular, hamsinin tadına da bakarken, basın mensuplarına poz verdiler.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler