YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
25 yıl hapse ilginç tepki
25 yıl hapse ilginç tepki
18 Şubat 2013 14:27
Kastamonu'da adam öldürmekten yargılanan ve kulakları iyi duymayan 81 yaşındaki zanlı, kendisine 25 yıl hapis cezası veren hakime, ''Allah razı olsun'' dedi.

Kastamonu'da hayvan otlatma tartışmasında bir kişiyi öldürmek ve başka bir kişiyi yaralamak suçlarından yargılanan ve 25 yıl hapis cezasına çarptırılan sanık, hakime ''Allah razı olsun. Ne muradın varsa versin'' dedi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, hayvanların otlatılması ve sulanması tartışmasında Sabire Habipoğlu'nu öldürüp, kocası Mehmet Habipoğlu'nu yaraladığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık Satı Çakaloğlu ve avukatı katıldı.

Kararın açıklanması ve sanığın tepkisi

Mahkeme heyeti, duyma zorluğu çeken 81 yaşındaki Çakaloğlu'na, Sabire Habipoğlu'nu kasten öldürmekten suçundan 15 yıl, Mehmet Habipoğlu'nu yaralamak suçundan dolayı da 10 yıl olmak üzere toplamda 25 yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme başkanının, açıkladığı cezayı duyma zorluğu nedeniyle tam anlayamayan sanık Çakaloğlu, ''Hakim bey, Allah razı olsun. Ne muradınız varsa versin'' dedi.

Hakimin durumu fark edip ikinci kez yüksek sesle tekrar cezayı söylemesi üzerine Çakaloğlu, görevlilerin duruşma salonundan çıkarttığı sırada iki elini birbirine vurarak, ''Vah vah, 25 yıl hapis mi? 25 yıl nasıl geçer? Yandım ben'' diyerek şaşkınlığını ifade etti.
 

 

AA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler