YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
25 Kasım 2013 hava durumu
25 Kasım 2013 hava durumu
25 Kasım 2013 08:27
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Malatya dışında Doğu Anadolu'nun batısı ile Konya, Çorum, Erzurum, Bitlis ve Muş çevrelerinde yağış beklenirken, sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların güney yönlerden esecek fırtına (40-60 km/s zaman zaman 80 km/s) ile birlikte Kıyı Ege, Antalya, Manisa, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Kütahya ile Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimleri başta olmak üzere Muğla, Antalya, İzmir, Aydın ile Balıkesir'in batı kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Akdeniz ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak esecek.

Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 14

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

İzmir: Çok bulutlu, sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların kuvvetli ve çok kuvvetli, kıyılarda yer yer şiddetli olması bekleniyor) 19

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 20

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların kuvvetli ve çok kuvvetli kıyılarında yer yer şiddetli olması bekleniyor) 19

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 21

Trabzon: Parçalı bulutlu 23

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 8

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler