YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
21 yıl sonra sonra yeniden...
21 yıl sonra sonra yeniden...
02 Şubat 2012 12:02
21 yıl aradan sonra İzmir'de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.

İzmir, Manisa ve Aydın'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, Ege kentlerini beyaza bürüdü.

İzmir'de örtü bırakan şekilde 21 yıl aradan sonra bu sabah başlayan yağan kar, etkisini sürdürüyor. Karın keyfini yaşamak isteyen İzmirliler, meydanlarda ve parklarda kartopu oynadı.

Yıllar sonra gelen kar yağışı kentte bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda kar yağışı nedeniyle bazı uçak seferleri gecikmeli olarak yapıldı.

Havalimanı yetkilileri, kar yağışının pisti etkilemesi nedeniyle zaman zaman uçuş trafiğinde gecikmeler yaşandığını, ancak şu ana İzmir kalkışlı uçuşlarda iptal olmadığını söyledi.

Aydın'a 19 yıl aranın ardından kar yağdı

Türkiye'nin en sıcak illerinden biri olan Aydın'a, 19 yıl aradan sonra kar yağdı. Kentte en son 1993 yılında görülen kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar, kar topu oynayarak kışın tadını çıkardı.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, yağışın ardından kent merkezindeki kar kalınlığı yer yer 2 santimetreye ulaştı. 

Söke, Koçarlı ve Germencik ilçelerinde de görülen kar yağışının, öğle saatlerine kadar devam etmesini beklendiğini kaydeden yetkililer, yağışın öğle saatlerinden itibaren ısının artmasıyla yağmura dönüşmesinin tahmin edildiğini bildirdi.

Manisa

Ege Bölgesi'nde güne kar sürpriziyle uyanan illerden Manisa'da da kar yağışı sevinç yarattı.

 Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, en son örtü bırakan kar yağışının 2006 yılında yaşandığı Manisa'da, yağış kent merkezinde ince bir kar örtüsü bırakırken, Spil Dağı Milli Parkı'nda kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler