YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2012'nin ilk bebekleri
Yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler, ailelerine tatlı bir sürpriz yaptı.
2012'nin ilk bebekleri
01 Ocak 2012 / 08:26 Güncelleme: 01 Ocak 2012 / 08:30

Bursa'da dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeklerine hastanede görevli bir doktor tarafından Bursaspor atkısı ve zıbını hediye edildi.

Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi'nde Elif ve Metin Özen çiftinin bebekleri ''Kerem'' ile Vahide ve Ahmet Baş çiftinin bebekleri ''Hacer'', yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya geldi.

Ailelerin mutluluğuna ortak olmak için hastaneye gelen AK Parti milletvekilleri İsmet Su ile Tülin Erkal Kara ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, aileleri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

Bu arada hastanede görevli doktor Orhan Orhan, Kerem ve Hacer bebeklere, Bursaspor atkısı ile zıbını hediye etti. Aileler bu jeste karşılık bebeklerine atkıları takarak teşekkür etti.

Kerem bebeğin, ailenin beklentisinden 10 gün önce doğduğu ve 3 kilo 372 gram olduğu, ailenin ilk çocuğu olan Hacer bebeğin ise 2 kilo 962 gram olarak dünyaya geldiği belirtildi.

Erzurum

Erzurum'da yeni yılın ilk bebeği, Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi'nde dünyaya geldi.

Astsubay Deniz Yılmaz'ın eşi öğretmen Huriye Yılmaz, saat 00.05'te 3 kilo 775 gram ağırlığında, 52 santimetre boyunda bir kız bebek dünyaya getirdi.

Yılmaz, yaptığı açkılamada, 2012 yılının ilk bebeğini dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, ikinci bebeğine kavuştuğunu söyledi.

İlk bebeğini kendisinin doğum gününde dünyaya getirdiğini belirten Yılmaz, ''İkinci bebeğim de babasının doğum gününden 5 gün sonra dünyaya geldi. Bizim için hem babaya doğum günü hediyesi hem de yeni yıl hediyesi oldu. Bebeğimin ismini berrak, saf anlamında 'Duru' koyduk'' diye konuştu.

Yeni yılın herkese uğurlu olmasını dileyen Yılmaz, ''Umarım benim için hayırlı bir yıl olur. Oğlum 40 derecelik yaz sıcağında dünyaya gelmişti, kızım da aksine çetin bir kış gecesinde dünya geldi. Umarım bizim için güzel olur'' dedi.

Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sebahattin Ataoğlu da, 2012 yılının ilk bebeğinin kendi hastanelerinde dünyaya geldiğini belirterek, yeni yılın herkese uğurlu olmasını diledi.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'da yeni yılın ilk bebeği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde dünyaya geldi.

İki yıllık evli çiftçi Halil Sakat ile ev hanımı Zeliha Sakat çiftinin saat 00.03'te dünyaya gelen bebeği, Şanlıurfa'da yeni yılda dünyaya gelen ilk bebek oldu.

''Yusuf'' adı verilen bebeğin 3 kilo 300 gram olarak dünyaya geldiği, annesi ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

İkinci kez anne olan Zeliha Sakat, çok mutlu olduğunu ifade ederek 2012 senesinin bebeğine ve ailesine sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

''Yusuf'' bebeğin ilk harçlığını da doğumunu yaptıran hemşireler verdi.

Kocaeli

Kocaeli'de yeni yılın ilk bebeğinin anne ve babası, gazetecilerin önerisi üzerine bebeklerine ''Kısmet'' adını verdi.

Köseköy Mahallesi'nde oturan Yılmaz ve Nazlı Kalaycı çiftinin 6. çocuğu Kocaeli Alikahya Kadın Doğum Hastanesinde saat 00.02'de dünyaya geldi.

Doğumun ardından gazetecilere açıklama yapan baba Yılmaz Kalaycı, 2 kilo 90 gram ağırlığındaki kız bebeğinin yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelmesinin kendileri için büyük bir sürpriz olduğunu belirterek, ''Eşim saat 18.00 sıralarında rahatsızlandı ve eşimi hemen hastaneye kaldırdık. Kız bebeğim saat 00.02'de dünyaya geldi. Çok mutluyum'' diye konuştu.

Bu arada, Kalaycı, gazetecilerin önerisi üzerine kızına ''Kısmet'' adını verdi.

Çorum

Çorum'da dünyaya gelen yılın ilk bebeğine ise Vali Nurullah Çakır tarafından Hitit altını hediye edildi.

Çorum Devlet Hastanesine gelen Vali Çakır, Erol-Hacer Kaya çiftinin 00.01'de dünyaya gözlerini açan ve Zeynep Nur adı verilen bebeğini ziyaret etti.

Yeni yılın ilk bebeğini kucağına alan Çakır, bebeğe darphane tarafından özel olarak bastırılan Hitit altını hediye etti. Sezaryenle doğum yapan anneye acil şifalar dileyen Çakır, ''Kız çocuğu berekettir, kızımızın Çorum'a ve Türkiye'ye bereket getirmesini diliyorum'' dedi.

Adana

Adana'da yeni yılın ilk bebeği, Marsa Doğum Evi ve Yeni Doğan Sağlık Evinde dünyaya geldi.

Abdulaziz Tanık (30) ve Türkan Tanık (29) çiftinin bebeği saat 00.02'de dünyaya geldi. Üç çocuk babası Abdulaziz Tanık, 3 kilo 400 gram ağırlığında dünyaya gelen erkek bebeğin yeni yılla birlikte doğmasının kendileri için büyük bir sürpriz olduğunu belirterek, ''Üçüncü çocuğum oldu. İsmini Muhammet Hüseyin koyacağız. Çok mutluyum'' dedi.

Muhammet Hüseyin'in teyzesi Remziye Gezici ise ''Çok büyük bir mutluluk. Allah herkese nasip etsin. Herkesin yeni yılını kutluyorum'' diye konuştu.

Bilecik

Bilecik'te 2012 yılının ilk dakikalarında dünyaya gelen ''Ecrin'' bebek, kentte yılın ilk bebeği oldu.

Bilecik Devlet Hastanesinde saat 00.02'de dünyaya gelen bebeğe Ecrin adı verildi. Doğum haberi önce ameliyathane önünde bekleyen baba Şakir Tuna'ya verildi.

Doğumu gerçekleştiren Op. Dr. Ceren Yıldız Eren, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 kilo 600 gram ağırlığındaki bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini belirterek, yeni yılın ilk bebeğine sağlıklı ve mutlu bir ömür diledi.

Anne Miesser Tuna da, Ecrin'in, Zahide ve Şeydanur adlı iki ablasının bulunduğunu ifade ederek, ''Bebeğimiz sağlıklı olduğu için mutluyuz. Eşim asgari ücretle bir mermer fabrikasında çalışıyor. Devletimizden bize destek olmasını istiyoruz'' dedi.

Trabzon

Trabzon'da yeni yılın ilk bebeği, saat 00.02'de dünyaya geldi. Beyhan ve Metin Tutup çiftinin, saat 00.02'de normal doğumla 2 kilo 800 gram ağırlığındaki kız çocukları, Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya geldi.

Arsin ilçesine bağlı Işıklı köyünden ambulansla Trabzon'a getirilen anne Beyhan Tutup, dördüncü çocuğuna kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, ''Yeni yılda doğması ve sağlıklı olması bizleri dahada mutlu etti. Buradaki hemşirelerle birlikte adının Zeynep Yağmur olmasına karar verdik'' dedi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler