YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 yıllık hasret sona erdi
20 yıllık hasret sona erdi
25 Şubat 2010 17:19
Ana-kızın 20 yıllık ayrılığı sona erdi.

Hataylı Songül Aydoğan, 20 günlükken Suudi Arabistan'da bırakmak zorunda kaldığı kızı Fatma'ya, 20 yıl sonra Atatürk Havalimanı'nda kavuştu.

Suudi Arabistan Havayolları uçağıyla Atatürk Havalimanı'na gelen Fatma'yı, Dış Hatlar Terminali'nde annesi Songül Aydoğan ile Türkiye'de yaptığı evlilikten olan Vildan, Oğuzhan ve Aysel isimli 3 çocuğu karşıladı. Fatma'nın, annesi ve Türkiye'deki kardeşleriyle buluşmasında duygulu anlar yaşandı.

Yaklaşık 20 yıl sonra kızına kavuşan anne Songül Aydoğan, duygularını anlatmakta zorlandır. Songül Aydoğan duygularını, ''Çok sevinçliyim, çok heyecanlıyım'' sözleriyle dile getirdi. Kızının, konsolosluk aracılığıyla kendisini bulduğunu kaydeden anne Aydoğan, ''Kızımı 20 günlükken bırakarak Türkiye'ye gelmek zorunda kalmıştım. Kızımı arayamadım ancak kızım beni buldu. Şu an çok mutluyum ne diyeceğimi bilemiyorum...'' dedi.


-BÜYÜKELÇİLİKLER ARACILIĞIYLA ANNESİNİ BULDU-


Alınan bilgiye göre, Suudi Arabistan'da 20 yıl önce yaptığı evlilikten Fatma adını verdiği bir kızı dünyaya gelen Songül Aydoğan, kocasının ani vefatı sonrası 20 günlük kızını bırakıp Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı.

Babasının ölmesi, annesinin de Türkiye'ye gönderilmesi sonrası amcaları tarafından başka bir aileye evlatlık verilen Fatma, yıllar sonra bu gerçeği öğrenerek, annesini aramaya başladı. Fatma, adını ve Türk olduğunu öğrendiği annesini, Suudi Arabistan'daki ve Türkiye'deki büyükelçilikler aracılığıyla yaptığı araştırmalar sonunda buldu.

Yaklaşık bir yıllık arama sonunda annesinin İstanbul'da yaşadığını öğrenen Fatma, internet üzerinden annesiyle görüşmeye başladı. Anne kızın hasreti İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki kavuşmayla son buldu. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler