YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 milyon liralık boşanma davası
20 milyon liralık boşanma davası
09 Mart 2013 11:09
Türkiye ambalaj sanayisinin önde gelen şirketlerinden Sarten Ambalaj'ın sahibi Mustafa Zeki Sarıbekir'in eşi Dilek Sarıbekir, 20 milyon lira tazminat istemiyle boşanma davası açtı.

 

Dilek Sarıbekir'in avukatı Erdal Kılbaşoğlu tarafından İstanbul 19. Aile Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, Dilek Sarıbekir ile Mustafa Sarıbekir'in, 22 Aralık 1996'da evlendikleri ve iki çocukları olduğu hatırlatıldı. 
 
Mustafa Sarıbekir'in eşine karşı takındığı tutum ve davranışlar nedeniyle evliliğin devamının mümkün olmadığı kaydedilen dilekçede, ''Tarafların evlendiği tarih 1996 yılına kadar, müvekkille son derece farklı bir tavır ve tutum sergileyen davalı, evlilik tarihlerinden itibaren değişmeye başlamış ve deyim yerindeyse hayatı müvekkil açısından çekilmez hale getirmeye başlamıştır'' ifadeleri kullanıldı. 
 
Dilekçede, tarafların son bir yıldır boşanma üzerinde mutabık kaldıkları, ancak davalı Mustafa Zeki Sarıbekir'in tutumları nedeniyle anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmediği anlatıldı.
 
Davalı Sarıbekir'in, Türkiye'nin en büyük ambalaj şirketlerinden olan ve yurt dışında da bir çok fabrikası bulunan Sarten Ambalaj adlı firmanın sahibi olduğu belirtilen dilekçede, Capital 500 rakamlarına göre, Sarıbekir ve ailesine ait ambalaj şirketinin 2009 yılı araştırmasında ciro bazında sektör birincisi olduğunun tespit edildiği aktarıldı.
 
 
''Başka kadınlarla ilişkisi var''
 
 
Dilekçede, şirketi sektör lideri olmaya götürecek kadar büyümesini sağlayan en önemli faktörlerden birisinin, davalı Mustafa Zeki Sarıbekir'e eşi Dilek Sarıbekir'in verdiği destek olduğu dile getirilirken, Sarıbekir'in, iş hayatındaki başarısını ve yoğunluğunu bahane ederek eşi Dilek Sarıbekir'e mütemadiyen kötü davrandığı ve ''kadrolu işçisiymiş'' gibi gördüğü iddia edildi.
 
Çocukların külfetini anne Dilek Sarıbekir'in çektiği ve sağlık problemi yaşayan bir çocuğunun terapisiyle 11 yıldır tek başına ilgilendiği öne sürülen dilekçede, davalının babalık görevini yapmadığı da savunuldu.
 
Dilekçede, ''Müvekkil, kağıt üzerinde de olsa henüz evli olduğu için davalı eşine olan sadakatini ve çocuklarına olan bağlılığını özverili bir şekilde korumaktadır. Buna karşın, davalının başka kadınlarla ilişkisi bulunmaktadır. Başka kadınlarla İstanbul'un en lüks otellerine hamam ve spa gibi keyifler için gitmektedir'' denildi.
 
 
Davalının ''ciddi'' mal varlığı
 
 
Sarten Ambalaj'ın, alanında Türkiye'nin en büyük şirketi olduğu ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde Sarıbekir'e ait toplam 11 fabrika, yurt dışında da 4 fabrika bulunduğu bilgisi verilen dilekçede, şirketin 2010 yılında en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında 127. sırada yer aldığı kaydedildi.
 
Davalı Sarıbekir'e ait şirketlerin sahip olduğu portföy ve piyasa değerinin çok ciddi mal varlığına tekabül ettiği belirtilen dilekçede, ''Ancak taraflar arasında boşanma fikrinin konuşulmaya başladığı son zamanlarda davalının şirketleri kredi borcu altına sokularak, mal rejiminin tasfiyesi aşamasında kendi lehine avantajlı durum yaratmaya çalıştığına dair de ciddi duyumlar alınmıştır'' ifadesi kullanıldı.
 
Mustafa Zeki Sarıbekir'in avukatının daha önce bir boşanma protokolü hazırlattığı ve bu protokolde Dilek Sarıbekir'e düşük miktarda nafaka önerildiği öne sürülen dilekçede, davalı Sarıbekir'in, evliliğin kendi kusurları yüzünden sarsıldığının farkında olduğu ve bu nedenle eşine olabildiğice az tazminat vererek boşanmayı gerçekleştirmeye çalıştığı kaydedildi.
 
 
20 milyon lira tazminat talebi
 
 
Davalının sahip olduğu mal varlığını Dilek Sarıbekir ile evlendikten sonra edindiği ve mal varlığının mal rejimine tabi olduğu belirtilen dilekçede, boşanma davasının karara bağlanması ve kararın kesinleşmesine dek, çocuk yararı ilkesi gereği, hiçbir mal varlığı olmayan davacı Dilek Sarıbekir'e 60 bin lira tedbir nafakası verilmesine hükmedilmesi talep edildi.
 
''Müvekkil davalının ağır kusurlu davranışlarından dolayı çekilmez hale gelen bu evlilik birlikteliğinin devamı halinde sağlayabileceği olanaklardan ve beklenen menfaatlerden de yoksun kalmaktadır'' denilen dilekçede, davacı Sarıbekir'in yaşı ve sosyal durumuna göre, boşanmadan sonra yeni bir hayat kurmasının mümkün olmadığı, boşanmadan sonra eşinin mirasçılık hakkını kaybedeceği vurgulandı.
 
Dilekçede, davalının kusurlu davranışları nedeniyle girdiği ruhsal bunalım ve manevi çöküş de göz önüne alınarak, davacı Dilek Sarıbekir'e 15 milyon lira manevi ve 5 milyon lira da maddi olmak üzere toplam 20 milyon lira tazminat ödenmesine, çocuklarının velayetinin anneye verilmesine, davalı Sarıbekir'e ait taşınmazlara başkalarına devri önler ihtiyati tedbir konulmasına ve eşlerin boşanmasına karar verilmesi istendi.
 
 
 
AA
 
 
о ремонте.
 // LeslieTrare
у нас на вышеприведенном интернет-ресурсе http://www.pokachi-city.ru/ собран огромный ассортимент последних новостей о отделке....
10 Aralık 2017 Pazar 14:10
http://diamond-nn.ru/
 // DaisyDapse
тут на данном веб-блоге http://diamond-nn.ru/ собран громадный набор уникальных статей о строительстве....
10 Aralık 2017 Pazar 07:14
Hey, tavsiye öngörülemeyen durumlar ile ne yapacağını verir.
 // Pimenzupr
Microsoft tarafından Skype kabulü ile , bunun lehine olduğu sonucuna varabiliriz . Bugün skype daha uygun zamanlarda olur. Yararlı elemanlar da eklendi. Örneğin , ücretsiz video posta . skype скачать бесплатно русская версия....
24 Temmuz 2013 Çarşamba 20:54
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler