YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
20 Haziran hava durumu...Bugün hava nasıl olacak?
20 Haziran hava durumu...Bugün hava nasıl olacak?
20 Haziran 2015 10:15
Bugün hava nasıl olacak?Bugün 20 Haziran 2015 hava durumu ayrıntıları Meteoroloji tarafından paylaşıldı. Bugün hava nasıl olacak? Yağışın beklendiği iller ve bölgeler var. Bugün hava nasıl olacak? Yağışın beklendiği iller..

Bugün havanın nasıl oalcağı günelr öncesinde Meteoroloji Genel müdürlüğü tarafından yayınlandı. Bugün(20 Haziran 2015) hava nasıl olacak?

Hava  durumuna dair tahminler  yağışın devam edeceğinin gösteriyor. Bugün hava durumu nasıl olacak? 20 Haziran 2015 hava durumu raporuna göre yağış bazı bölge ve illerde etkili olacak.   Günlerdir etkili olan yağışlar hava sıcaklıklarını da düşürdü. Bazı bölgelerde yağışlar nedeniyle hava sıcaklığı 1-3 derece düştü. 20 Haziran 2015 hava durumu nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak? Yağışın beklendiği iller nereler?

20 Haziran 2015 hava durumunun ayrıntıları Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Bugün bazı bölgelerde yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışların; Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Ordu ve Giresun'un iç kesimleri, Sakarya, Samsun, Yozgat, Kırıkkale ve Kırşehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kuzey ve batı kesimlerde kuzey, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Yağışların; Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Ordu ve Giresun'un iç kesimleri, Sakarya, Samsun, Yozgat, Kırıkkale ve Kırşehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su bakını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ve doğu kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.25

İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu.28

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.29

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.30

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.28

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.24

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.24

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 24

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık.34

15 Günlük hava tahmin raporu:

YARIN: Türkiye’de parçalı bulutlu ve çok bulutlu bir hava görülecek. Akdeniz’in iç kesimleri, İç  nadolu (Eskişehir hariç), Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Yurdun diğer yerlerinde az bulutlu bir hava hüküm sürecek.

22 HAZİRAN PAZARTESİ: Yurdun kuzeydoğusu ile güneybatı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava; Marmara’nın kuzeyi, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Karaman, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kars ve Ardahan çevrelerinde ise kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış görülecek. Diğer yerlerde az bulutlu bir havanın hâkim olması bekleniyor. 

23 HAZİRAN SALI: Yağışlar etkisini kaybetmeye başlayacak. Sıcaklıklar 1 ile 3 derece arasında artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

23-28 HAZİRAN: Hava sıcaklığı yurdun güneybatı kesimlerinde mevsim normallerinin 1 ile 3 derece altında, doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde olacak.

29 HAZİRAN-5 TEMMUZ HAVA DURUMU: Yağışların ülke genelinde mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları bu tarihler arasında yurdun doğusunda mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde olacak. Sonrasında ise temmuz ayı boyunca hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinin 1 ile 2 derece üzerinde seyredecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler