YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 ilde okullar tatil edildi
2 ilde okullar tatil edildi
26 Ocak 2011 08:40
Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı, tatil haberlerinin gelmesine neden oldu. Tekirdağ'da ve Yozgat'ta olumsuz hava şartları okulları 2 gün tatil ettirdi.

Yoğun "kar yağışı" nedeniyle Tekirdağ merkez ve merkeze ilçelerinde bugün okullar bir günlük tatil edildi.

Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Tekirdağ merkez ve merkez ilçelerinde okulların çarşamba günü tatil edildiği bildirildi. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının sıfırın altına düşebileceği, kar yağışının yarın sabah saatlerine kadar devam edeceğini duyurdu.

Tekirdağ'da gece saatlerinde belediye ve karayolları ekipleri dekar yağışınedeniyle alarma geçti. Karayolları ekipleri Tekirdağ-Malkara ile Tekirdağ-Hayrabolu karayolunda bir çok ağır taşıtın yollarda kaldığını çekiciler yardımı ile yolu açtı. Emniyet güçleri ise Tekirdağ'dan geçip Malkara, Keşan ve Muratlı istikametine gidecek araçların zincirsiz gitmelerine izin vermedi. Karayolları ve belediye ekipleri yollarda aralıksız tuzlama çalışması yaptı.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler ise ufak çaplı maddi hasarlı trafik kazalarına neden oldu.

YOZGAT'TA DA OKULLAR TATİL...

Yozgat'ta da kötü hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Yozgat'ta dün akşam saatlerinde başlayan ve gece de devam eden kar yağışı nedeniyle sabah toplanan komisyon, okulların bir gün süreyle tatil edilmesini kararlaştırdı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Yozgat merkez, bağlı köylerdeki tüm İlköğretim, Ortaöğretim, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Merkezlerinde eğitime bir gün süreyle ara verilmesi kararı alındı.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler