YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 ilde daha eğitime kar molası
2 ilde daha eğitime kar molası
08 Şubat 2012 11:13
Yurt genelinde etkili olan kar yağışı okulları da birbir tatil ettiriyor... Bitlis ve Şırnak'ta okullar bir gün tatil edildi.

Kar yağışı nedeniyle Bitlis merkezde eğitime bir gün ara verildi.

Bitlis Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, merkez ve merkeze bağlı köy okullarında, yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiğini söyledi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, kent merkezi ve ilçelere bağlı 300 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Bitlis Özel İdaresi ekipleri, acil durumlara öncelik vererek, kapanan köy yollarını açma çalışmalarını sürdürüyor.

Kentte karayolları ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Bitlis-Tatvan karayolunun Rahva mevkinde yoğun sis ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Bitlis Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kent merkezinde mevcut kar kalınlığının 2 metreyi bulduğunu, son 24 saatte kente 30 santimetre kar yağdığını, yüksek kesimlerde kar kalınlığının yer yer 2 metre 50 santimetreyi bulduğunu ifade etti.

Yetkililer, yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşı çığ tehlikesine karşı uyardı.

ŞIRNAK

Şırnak'ta eğitime bir gün ara verildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler