YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 doktor ile 1 sağlık personeli tedavide
2 doktor ile 1 sağlık personeli tedavide
2 doktor ile 1 sağlık personeli tedavide
15 Haziran 2008 / 14:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan 2 doktor ile 1 sağlık personeli, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle tedavi altına alındı.


Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli 3 doktor ve 1 sağlık görevlisinin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı teşhisiyle tedavi altınmasının ardından bu yönde ikinci benzer haber Diyarbakır'dan geldi.


İl Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat, yaptığı açıklamada, Bingöl'de bir süre önce rahatsızlandıktan sonra DÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine sevk edilen bir ailenin fertlerini tedavi eden 2 doktor ile 1 yardımcı sağlık personelinin, hastalık şüphesiyle kanlarının alınarak Ankara'ya gönderildiğini bildirdi.


Kubat, kanları alınan doktorların ve yardımcı sağlık personelinin, hastalık şüphesiyle tedavi altına alındığını kaydetti.


Bir süre önce Bingöl'de Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine sevk edilen aileden baba A.B. hayatını kaybetmiş, eşi ve 2 çocuğu ise tedavi altına alınmıştı.


İLİŞKİLİ HABERLER


Yüzüne kan sıçrayan 3 doktor, kene virüsü kaptı


Kene hakkında bilmemiz gereken HER ŞEY!


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler