YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 çocuk boğularak öldü
2 çocuk boğularak öldü
14 Temmuz 2011 00:03
Çorum'da aşırı sıcaklardan bunalıp serinlemek için harfiyat alanındaki su birikintisine giren 2 çocuk boğularak yaşamını yitirdi.

Çorum'un Osmancık ilçesinde serinlemek için eski bir kömür ocağının hafriyat alanındaki su birikintisine giren iki çocuk boğularak öldü.

Alınan bilgiye göre, ilçeye 25 kilometre uzaklıktaki Öbektaş köyünde yaşayan amca çocukları Arif Erdoğan (12) ile Dinçer Erdoğan (12), arkadaşlarıyla köyün dışındaki eski kömür ocağı işletmesinin hafriyat alanına gitti.

Amca çocukları serinlemek için hafriyat alanında yağmur sularının oluşturduğu su birikintisine girdi. Çocuklar bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. Suda çırpınan çocuklara yardım edemeyen arkadaşları ise köydeki ailelerine haber verdi. Olay yerine koşan çocukların amcaları Recep (19) ve Hasan Erdoğan (18) iki çocuğun cansız bedenini sudan çıkardı.

Olay yerine gelen aileler, sinir krizi geçirirken cumhuriyet savcısı olay yerinde incelemelerde bulundu. Çocukların cesetleri incelemenin ardından Osmancık Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler