YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 çocuk 3 gündür kayıp
2 çocuk 3 gündür kayıp
17 Kasım 2009 21:33
İlköğretim 5. ve 6. sınıfta okuyan iki çocuktan 3 gündür haber alınamıyor.

Zonguldak'ta kaybolan iki çocuktan 3 gündür haber alınamadı. Hayatlarından endişe eden aile polisten yardım bekliyor.
Ereğli ilçesinde kaybolan Cemal Sarı'nın oğlu ilköğretim 5. sınıf öğrencisi Emrah Sarı ve Satılmış Kumuz'un oğlu 6. Sınıf öğrencisi Onur Kumuz'un, son olarak Yalı Caddesi'nde görüldükleri ihbar edildi.

Aynı okulda okudukları ve daha önce de evden kaçtıkları öğrenilen iki arkadaşın, son olarak cumartesi günü evden ayrıldıkları ve bir daha geri dönmedikleri öğrenildi. Eve gelmeyen çocuklarının kayıp olduğunu Bağlık Polis Merkezi'ne bildiren Cemil Sarı ve Satılmış Kumuz, polislerle birlikte çocuklarını aramaya başladı.

Satılmış Kumuz, çocuğunun bundan önce de çok defa evden kaçtığını söyledi. Kumuz, "Daha önce de yine arkadaşı Emrah ile birlikte evden kaçtı. Bir keresinde sahilde, bir keresinde boş bir evde ve bir keresinde de mahallede kullanılmayan bir araçta bulduk. Son olarak Erdal diye bir arkadaşım, oğlumu Yalı Caddesi'ndeki bir internet cafe civarında görmüş. Oğluma 'Sen neden eve gitmiyorsun baban seni merak ediyor' diye sorduğunda, oğlum kendisine bisikletinin arızalı olduğunu ve tamir ettirdikten sonra gideceğini söylemiş. Bağlık Karakolu'nda ifadeyi verdikten sonra ben de kendi imkânlarımla çocuğumu aramaya devam edeceğim. Allah bilir bu sefer nereden çıkacaklar." dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Bağlık Polis Merkezi ekipleri de çocukları arama çalışmalarına başladı. Son olarak görüldükleri Yalı Caddesi ve çevresindeki İnternet cafeleri araştıran ekipler, biradaki çocuklara Emrah ve Onur'u tanıyıp tanımadıkları hakkında sorular yöneltti. Terkedilmiş ev ve arabalar ile çocukların gidebilecekleri tüm mekânları arayan ekipler, herhangi bir sonuca ulaşamadı.

Emrah Sarı'nın babası Cemil Sarı ise oğlunun cumartesi akşamı iş yerinden eve gitmek için izin aldığını ve daha sonra arkadaşı Onur Kumuz ile görüldüğünü, ancak o saatten sonra kendisinden haber alamadıklarını söyledi.
Emrah Sarı ve Onur Kumuz'un bisikletle gezdikleri ve Ereğli içinde oldukları belirtildi. Polislerin ve ailelerin arama çalışmaları devam ediyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler