YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
170 ödül sahibi komando görevden uzaklaştırıldı
Uzman Çavuş Güçükturalı,ailesiyle gittiği piknik alanında PKK’lılarla karşılaştı. Durumu ihbar eden N.G., “belediye sınırları dışına çıktığı” gerekçesiyle meslekten uzaklaştırıldı.
170 ödül sahibi komando görevden uzaklaştırıldı
12 Mayıs 2016 / 03:16 Güncelleme: 12 Mayıs 2016 / 09:11

Komando Uzman Çavuş  N.G’nİn Ağrı’da ailesiyle birlikte gittiği piknik, hayatının dönüm noktası oldu. Piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristleri ihbar eden uzman çavuş, belediye sınırları dışına çıktığı için görevden uzaklaştırıldı. 170 ödül sahibi uzman çavuş, 2 yıldır mesleğini yapamıyor ve halen bir oto yıkamacıda çalışıyor.

KARŞILAŞTIĞI PKK'LARI İHBAR ETTİ AMA...

Tunceli Jandarma Özel Harekât’ta 5 yıl görev yaptıktan sonra Ağrı’ya tayin olan  N.G, tavsiye üzerine bir arkadaşıyla birlikte Yazıcı Barajı’na pikniğe gitti. Burada karşılaştığı ve kendilerine ateş eden PKK’lılardan kendisinin ve ailesinin canını zor kurtaran  N.G, 156 Jandarma ihbar hattını arayarak olayı anlattı.

Ancak görevli olduğu askeri birlik, “Bölge belediye sınırları dışında, ne işiniz var orada?” diyerek savunma istedi.  N.G, piknik yaptıkları bölgenin belediye sınırları içinde kaldığına dair belgeyi savunmasına ekledi.

BİR HAFTADA 8 SAVUNMA

1 hafta içinde kendisinden 8 savunma alındığını söyleyen  N.G, “Ben 170 ödül alan bir askeri personeldim. Bazı komutanlarım ‘Botun boyasız, ense tıraşın uzun’ diyerek savunma istediler. ‘Sen kim, subayla uğraşmak kim?’ dediler. 8. savunmadan sonra TSK ile ilişiğim kesildi” dedi.

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nden de boş döndüğünü belirten  N.G, şimdi Anayasa Mahkemesi’ne ‘AYM) bireysel başvuru hazırlığı yapıyor. 

'ÇOCUĞUMU KAYBETTİM’ 

Mesleğini çok sevdiğini ifade eden 29 yaşındaki  N.G, “Tunceli Ovacık’ta görevliyken 4 gün süren bir çatışmanın içinde kaldık. Eşim 8 aylık hamileydi. Benden 3 gün haber gelmeyince fenalaştı ve bebeğimizi kaybettik” dedi.

 

HABERTÜRK

 // Ramazan
Bu kardesimizin basina gelen yine iyi.Senin adin Ramazan,sen cok kitap okuyorsun,sen kafatasci olabilirsin,sen seriatci olabilirsin,sen alkol almiyorsun,sende bir seyler var,yalakada degilsin,eee senin ipinide biz cekelim dediler.Ne yapalim ekmek davasi sustuk.az daha Ramazanida atiyorlardi.Adalet bu mu?...
12 Mayıs 2016 12:41
"
 // "
Asker polis paf paflanır böyle ufak tefek şeylerden dolayı ya görevden alınır yada ceza verilir inşaallah bu ve bunun gibi kardeşlrimizin mağduriyetleri tez zamanda giderilir.Güzelim ülkemizde terör savunuculuğu ve yandaşlığı yapanlar görevlerindeyken bu olayın yaşanması çooook üzücü...
12 Mayıs 2016 Perşembe 11:59
...
 // Yahya RAMİ
Devlet için canını, ailesini feda etmeye hazır bu insanların bu tür şekilden ibaret hatalarının olmazsa olmaz cezası bumudur? Üstelik çalışma döneminde sayısız ödülü olan birine bu yapılanı vefa ile bağdaştırmak mümkün değil!...
12 Mayıs 2016 Perşembe 10:43
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler