YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 günde teslim ediliyor
Bu villaların en önemli özelliği, istenilen yere taşınabilir olması
17 günde teslim ediliyor
15 Kasım 2009 / 07:26 Güncelleme: 15 Kasım 2009 / 07:39

Nestavilla markasıyla hazır konut çözümleri üreten Vefa Grup, 20 bin liraya villa keyfi sunuyor. Arsası olanlar, 47 metrekare tek katlı bir konuta 17 günde sahip olabiliyor. Daha çok yazlık, dağ evi, bağ evi gibi ikinci ev niteliğinde tercih edilen bahçeli evlerin fiyatları model, kat ve büyüklüğüne göre değişiyor. En fazla iki kat olarak üretilebilen Nestavilla'ların büyüklüğü 200 metrekareye kadar çıkıyor. Evler imalat ve montaj hatalarına karşı 1 yıl garantili.

İSTENİLEN YERE TAŞINIYOR

Belirlenen standart ev tiplerinin dışında kişiye özel projeler de tasarlanabiliyor. Hazır yapılarda, kiriş ve kolon olmadığından hem mekandan tasarruf sağlanabiliyor hem de bu evler taşınabiliyor. İmalat ve montaj aşamalarında kaynak kullanılmaması, sistemin defalarca sökülüp tekrar montaj yapılabilmesini sağlıyor. Şirket ayrıca Steelife markası altında okul, hastane, otel olarak da kullanılabilen ve 4 kata kadar üretilen çelik evler de sunuyor. Steelife, depreme dayanıklılığı, ısı ve ses yalıtımında sağladığı avantajların yanı sıra estetik ve ekolojik olduğu, 1 aylık sürede tamamlandığı için tercih ediliyor.

43 KONUT 2 AYDA BİTTİ

Antalya'da Avangard otelin 200 ile 800 metrekare arasında büyüklükleri değişen 43 villası, Steelife tarafından 60 günde tamamlandı. Steelife Genel Müdürü Mustafa Bülent Aydın, 10 bin metrekare alanda 43 villanın ancak bu teknikle kısa sürede tamamlanabileceğini söyledi. Steelife'ta anahtar teslimi metrekare fiyatları 200 ile 650 dolar arasında değişiyor. Duvar panellerini, birleşim elemanlarını, tavan kaplamasını, tavan izolasyonu, çatı kaplamasını, dış ve iç kapıların, pencerelerin ve camların takılması işlerini gerçekleştiriyor. Bina boyanıyor, zemin ve duvar kaplamaları yapılıyor, ısıtma, soğutma, elektrik tesisatları döşeniyor, armatürler takılıyor. Belediyeden ruhsat işlerini müşteri gerçekleştiriyor. Ayrıca zemin betonu, her türlü hafriyat ve çevre düzenlemesi masrafı müşteriye ait.

Avrupa arenasında İngiliz ortak geliyor

Vefa Grup, Avrupa arenasına çıktı. 18-21 Ekim tarihleri arasında İngiltere'nin en büyük yapı fuarı Interbuild 2009'a katılan şirket, burada bir yandan Prefabrike Yapılar'ı, Neopan Panel Teknolojileri'ni ve hafif çelik yapı sistemi olan Steelife markasını tanıttı, bir yandan da bir İngiliz firması ile ortaklık görüşmesinde bulundu. Görüşmelerin olumlu ilerlediği, bu konudaki açıklamanın yakın zamanda yapılabileceği öğrenildi. Şirket, İngiltere pazarında yerel bir ortak vasıtasıyla etkin olmanın yollarını arayacak. İngiltere'nin Birmingham şehrinde gerçekleştirilen fuar, 2008 yılında 32 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.
Bugün

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler