YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 ton buğday yetmedi 6 lastiği de çaldılar
16 ton buğday yetmedi 6 lastiği de çaldılar
08 Ağustos 2009 / 16:28 Güncelleme: 08 Ağustos 2009 / 00:00

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bir kamyonun kasasındaki 16 ton buğday çalındı. Çalışır vaziyette bulunan kamyonun 6 lastiğinin de hırsızlar tarafından çalındığı tespit edildi.
        


İlçeye bağlı Gücük köyünde yaşayan Zeki Mert, tarlasında yaptığı hasat sonucu elde ettiği yaklaşık 16 ton buğdayı Toprak Mahsulleri Ofisine (TMO) teslim edilmek üzere dün nakliyeci Sami Uzundal'la anlaştı.
        


Kamyon sürücüsü Sami Uzundal, buğdayı teslim etmek için depo önündeki  sıraya girdi. Gün içinde sıranın kendisine gelmemesi üzerine Uzundal, buğday yüklü kamyonun üzerine çadır branda çektikten sonra evine gitti.
        


Sabah deponun önüne geldiğinde kamyonunun yerinde olmadığını fark eden Uzundal, aracının çalındığını belirterek, polise başvurdu. Bunun üzerine 58 DT 640 plakalı kamyonun bulunması için çalışma başlatıldı.
        


Yapılan araştırmalar sonucu çalınan kamyon, ilçeye bağlı Kazancık köyü yakınlarında terk edilmiş ve çalışır vaziyette bulundu.
        


Kamyondaki 16 ton buğdayın çalındığı, çalışır vaziyette bırakılan kamyonun arka bölümündeki 6 lastiğinin de yerinde olmadığı anlaşıldı. İkisi ön bölümde, ikisi de orta bölümde olmak üzere sadece 4 lastiği kalan kamyon, jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından ilçe merkezine getirildi.
        


Yapılan incelemede, zanlıların tornavida ile kapısını açtıkları kamyonu düz kontak yaparak çalıştırdıkları ve deponun önünden kaçırdıkları belirlendi. Güvenlik güçleri, zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.
        


Bu arada, polis ekipleri TMO deposu önünde ürününü teslim etmek için sıra bekleyen çiftçileri, hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda  uyardı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler