YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 il için kuvvetli yağış uyarısı
16 il için kuvvetli yağış uyarısı
15 Mart 2010 09:31
Orta ve güney kesimlerde hava sıcaklıkları 5 ila 7 derece azalacak

Meteoroloji, Doğu Anadolu, Orta Karadeniz ve Kuzey Anadolu'da bulunan 16 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin büyük bölümünde görülecek yağışların Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl), Hakkâri, Bitlis, Muş, Şırnak ile sabah saatlerinde Ordu, Samsun, Tokat, Amasya, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Akdeniz ve Güney Ege'de 5 ila 7 derece azalırken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacak. Rüzgar, Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle olacak;

MARMARA: Parçalı ve doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Bilecik çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar doğusunda güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların, Kayseri, Niğde ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin kuzeydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar iç kesimleri ile Sinop çevreleri, yarın (Salı) sabah saatlerinde kıyıları aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde iç kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların, yarın (Pazartesi) kuzeyi ile (Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl) Bitlis, Muş,Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi (Diyarbakır, Batman, Adıyaman ve Siirt)aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.
Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler