YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 dakikada iki turist boğuldu
15 dakikada iki turist boğuldu
27 Haziran 2013 11:46
Fethiye ilçesinin Ölüdeniz beldesinde 15 dakika arayla denize giren biri Kuzey İrlandalı diğeri İngiliz iki turist, boğularak hayatını kaybetti.

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde 500 metre mesafede 15 dakika arayla denize giren Kuzey İrlandalı Anthony Gissing (57) ile İngiliz uyruklu Martin Webb (69) boğuldu.
İlk olay, Belcekız Plajı'nda saat 15.30 sıralarında meydana geldi.

İngiltere'nin North Yorkshire kentinden eşi Enid Gissing (55) ile tatil için Fethiye'ye gelen Anthony Gissing (57), serinlemek için denize girdi. Kıyıdan 5 metre açıkta yüzen Gissing, bir süre sonra eşi tarafından, suyun içinde baygın vaziyette görüldü.

Plajda görevli cankurtaranın hemen müdahale ettiği Gissing, denizden sahile çıkarıldı. Gissing'e plajda devriye görevi yapan Atv motorlu 112 acil servis ekipleri müdahale etti. 10 dakika kalp masajı uygulandıktan sonra olay yerine gelen 112 acil servis ambulansına alınan turist, Özel Letoon Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Acil serviste 20 dakika kalp masajı yapılan Gissing, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ölüdeniz'de kısa süre sonra ikinci boğulma haberi

Antony Gissing, ambulansla hastaneye götürüldüğü sırada Belcekız Plajı'nın bitişiğindeki Kumburnu Plajı'ndan başka bir boğulma haberi geldi.

İngiltere'nin Stockport kentinden bir hafta önce tatil için Ölüdeniz'e gelen Martin Webb (69), birlikte yaşadığı Sylvia Lawman ile gün boyu güneşlendikten sonra, saat 15.30 sıralarında denize girdi. Denize girmeden önce alkol aldığı öne sürülen Webb, suyun içinde baygın halde görüldü.

Plaj cankurtaranları tarafından kıyıya çıkartılan Webb'e 112 acil servis ekipleri müdahale etti. Olay yerine gelen ambulansla yine Özel Letoon Hastanesi'ne götürülen Webb'e hastanede bir saat süren kalp masajı yapıldı. Ancak Martin Webb de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 15 dakika arayla girdikleri Ölüdeniz'de hayatını kaybeden Gissing ile Webb hastane morguna alındı.

Her iki boğulma olayına da, Fethiye Cumhuriyet Savcılığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı el koydu. Kuzey İrlandalı Antony Gissing ve İngiliz Martin Webb'in cenazeleri Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler