YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 bin voltluk akıma kapıldı
15 bin voltluk akıma kapıldı
10 Ocak 2010 09:47
Üniversite kampüsüne girerek hırsızlık yapmaya çalışan 2 kişiden biri enerji akımına kapılarak hayatını kaybetti

Karabük Üniversitesi'nin kampus alanı içinden geçen 15 bin voltluk enerji hattında hırsızlık yapmaya çalışan ve akıma kapılan 2 kişiden 1'i hayatını kaybetti, kaçan 3 kişi ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.  

Edinilen bilgiye göre, gece yarısı Karabük Üniversitesi'nin kampus alanı içinde yeraltından geçen ve yeni döşenen enerji hattında feci bir kaza yaşandı. Bölgeye kablo hırsızlığı için geldikleri tahmin edilen 5 kişiden ikisi, kabloları kesmek isterken akıma kapıldı. Kaza sonrası Ferit D. (28) isimli şahıs olay yerinde yaşamını yitirirken, Metin Y. (41) ise yaralı halde kablolar üzerinde bulundu. Olay sonrası bölgeye gelen sağlık ekipleri, yaralıyı ambulansa almak için bir süre elektrik akımının kesilmesini bekledi. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından yaralı bulunduğu yerden alınarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.  

Olay sonrası geniş kapsamlı soruşturma başlatan Karabük Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa sürede yaralı şahsa ait 06 BZ 8647 mavi kapalı kasa ford marka bir kamyonet olduğunu tespit. Bu arada ekipler olayın gerçekleştiği kampus alanına yakın bölgelerde başka şahısların olup olmadığı konusunda arama yaptı. Bu sırada üzeri çamurlu vaziyette Öğlebeli mahallesi bölgesinde M.Ü isimli bir kişiyi yakaladı. Kayıp olan araç için Karabük'ün tüm giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alınırken, plaka okuyucu mobeselerden bahse konu aracın saat 21.50 sıralarında Karabük'e giriş yaptığı ve 01.31 sıralarında ise çıkış yaptığı tespit edildi. Bölge trafik ekipleri ve Eskipazar Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından araç Mermer mevkiinde içerisinde Ç.A ve İ.Y isimli şahıslarla birlikte ele geçirildi.   

Olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan araştırma sonrası bir adet kürek ve demir kesme makası ile yaralı şahıs üzerinden bir adet silah çıktı. Bölgede yapılan araştırma sonrası 22 metre boyunda kesilmiş ve araziye çekilmiş şekilde enerji hattı kablosu da ele geçirildi. Olay yerine gelen Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının incelemesi sonrası ölen şahısın yanmış cesedi polis ve itfaiye ekipleri tarafından battaniye içersinde güçlükle olay yerinden çıkarıldı.   
Hırsızlık olayına karışan şahısların Mardin ve Diyarbakır nüfuslarına kayıtlı oldukları tepsi edilirken Emniyet farklı boyutta da araştırma başlattığını bildirdi.  

Olay sonrası Asayiş Şube Müdürlüğünden bilgi alan Karabük Emniyet Müdürü Hulusi Çelik gazetecilere yaptığı açıklamada, " Gece yarısı kampus meydana gelen enerji hattındaki hırsızlık olayı ile ilgili olarak bir kişi hayatını kaybetti, bir kişide yaralandı. Olay sonrası ekiplerimizin titiz çalışması sonrası bir araç ve 3 kişi gözaltına alındı. Olay yerinde kullanılan malzeme ile yaralı şahsın üzerinden bir adet silah ele geçirildi.  
Olayı her yönü ile geniş çaplı olarak soruşturuyoruz" dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler