YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
13 kız çocuğu geri dönmedi
Devlet korumasındaki bu çocuklar nerede?
13 kız çocuğu geri dönmedi
31 Aralık 2009 / 17:40 Güncelleme: 31 Aralık 2009 / 17:41

İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İzmir Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan, yaşları 12 ile 17 arasındaki 13 kız çocuğunun izin alıp dönmemeleriyle ilgili olarak valilik bünyesinde koordinasyon toplantısı düzenlenecek.
 

S.S., B.A., D.Ç., H.D.Y., N.K., F.B., P.A., S.D.A., İ.C., E.T., A.B., S.B. ve G.U. isimli kız çocukları, 1-28 Aralık 2009 arasında gözetim altında merkezden, hafta sonu izni için ayrıldı. Şiddet görmüş ve çeşitli suçlara karışmış kızların geri dönmemesi üzerine merkezde görevli Rabia Derya Koç, olayı polise intikal ettirdi. Bunun üzerine soruşturma başlatılırken İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriye Ertaş, yılbaşından sonra valilikte, konuyla ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla koordinasyon toplantısı düzenleneceğini söyledi. Ertaş, "Konuyla ilgili bilgi notlarımızı bakanlığımıza, genel müdürlüğümüze ve valiliğimize ilettik. Sayın valimizle de görüştük." dedi.
 

Emniyet yetkilileri ise kayıp 13 kızla ilgili müracaatın 28 Aralık tarihinde yapıldığını, çocukların bulunması için gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler