YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 yıl bekledi ancak...
10 yıl bekledi ancak...
31 Aralık 2009 19:28
Sıcak bir yuva için 10 yıl bekledi ama ömrü vefa etmedi.

Sivas'ta, yaklaşık 10 yıldır tamamlanmasını beklediği dairesinin bulunduğu inşaat halindeki yapının bir bölümünde kalan 58 yaşındaki kişi, bekçiliğini de yaptığı binada ölü bulundu.

Kaleardı Mahallesi Kılıçarslan Sokak'taki 4 katlı inşaat halindeki bir binanın 2. katındaki henüz tamamlanmayan bir dairede yalnız yaşayan Ahmet Elaldı'dan (58) bir süredir haber alamayan 2 arkadaşı, söz konusu binaya gitti.

Elaldı'ya ulaşamayan arkadaşları, endişelenerek kaldığı dairenin balkonundan içeriye baktı. Elaldı'yı yerde yatar vaziyette gören arkadaşları, durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. İncelemede, Elaldı'nın yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Elaldı'nın ölümünde şüpheli bir durum görülmediği belirtildi.

Ahmet Elaldı'nın öldüğü haberini alarak binaya gelen bazı yakınları, gözyaşlarını tutamadı.


-10 YILDIR EVİNİN TAMAMLANMASINI BEKLİYORDU-


Kentteki bir kamu kuruluşundan emekli olan Ahmet Elaldı'nın daire sahibi olabilmek için yaklaşık 10 yıl önce bir yapı kooperatifine üye olduğu, bitme aşamasındaki binaya yaşanan bazı sorunlar nedeniyle diğer hak sahipleriyle birlikte henüz yerleşemediği belirtildi.

Eşi ve çocuklarından bir süredir ayrı yaşadığı için yapımı süren evinin bulunduğu binanın 2. katındaki dairede kalan ve binanın bekçiliğini de yapan Elaldı'nın, kaldığı yerde kurduğu sobayla ısındığı öğrenildi. Elaldı'nın kalp krizi geçirmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Elaldı ve beraberindeki bir grup kooperatif üyesi, 3 yılda bitirilmesi taahhüt edilen evlerinin, aidatlarını ödemelerine rağmen 6 yıldır tamamlanmadığını öne sürerek, 2005'in temmuz ayında protesto için inşaat halindeki dairelerine oturma kararı almıştı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler