YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 ilde kırmızı alarm...
10 ilde kırmızı alarm...
30 Ocak 2011 13:10
Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin genelinde aralıklarla yağmur görülecek. Sıcaklıklar kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlar; Doğu Karadeniz kıyıları (Ordu, Giresun, Trabzon, Rize) ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Ege Kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis, Şırnak, Muş ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya ile ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde, yükseklerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Ege Kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya) ile Çorlu çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, İstanbul çevrelerinde yer yer yağmur şeklinde olacak. Yağışların Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Trakya ile iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, iç kesimleri (Manisa, Kütahya, Afyon, Uşak) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar, kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek. İç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Doğu Akdeniz (Adana, K.Maraş, Osmaniye, Hatay) ve Isparta ile sabah saatlerinde Finike, Alanya, Anamur ve Mersin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Isparta K.Maraş çevreleri ile bölgenin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin yükseklerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Yükseklerde kuvvetli olmak üzere, iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yükseklerde kuvvetli olmak üzere, iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, zamanla Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevrelrinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Yağışların Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Ş.Urfa çevrelerinde sis görülecek.

Sabah

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler