YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 saatte 100 lira topladı!
1 saatte 100 lira topladı!
06 Eylül 2010 12:59
Ramazan ayı geldiğinde sayılarında önemli bir artış olan dilenciler Hakkari'yi mesken tuttu. İşlek caddelerden birinde dilenen kişi yaptığı işe küçük kızını da alet etti.Halkın dini duygularını istismar eden dilenci baba 1 saat içinde 100 lira topladı.

Ramazan ayının gelmesiyle Hakkari'yi mesken tutan dilenci sayısında büyük artış yaşanırken, bu amaçla küçük kızını alet eden bir kişi halktan 1 saat içinde 100 lira para topladı.  

Şehrin en işlet caddelerinden bir tanesi olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde dilenen birçok dilenciden sadece biri olan ve ismini vermek istemeyen sağ eli felçli olan bir dilenci 5 yaşındaki kız çocuğunu dizinin üzerine bırakarak Kürtçe acıklı türküler söyleyip para istiyor. Çevrede toplananların acıyıp para verdikleri dilenci 1 saat içinde tam 100 TL para toplarken, kendisini görüntüleyen kameralardan ise hiç rahatsız olmuyor. Kendisine yöneltilen 'Nerelisin, neden dileniyorsun' sorusuna kısa cevaplar veren dilenci şahıs Cizre'den geldiğini söyledi. 5 yaşında olan ve ismi öğrenilemeyen kız çocuğu ise bazen kameraya gülümsedi bazen de kameradan rahatsız olunca eliyle yüzünü kapatmaya çalıştı. Kızı gören bazı vatandaşlar ise 'Bari çocuğu işlerine alet etme' diye dilinceye tepki gösterdiler.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler