LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yüksek Divan Kurulu Başkanı belli oldu
Yüksek Divan Kurulu Başkanı belli oldu
14 Nisan 2012 13:41
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'na Yüksel Günay yeniden seçildi

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun başkanlık seçiminin de yapıldığı olağan toplantısı sona erdi.

Toplantının son bölümünde divan kurulu üyelerinin, kulüp yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporlarına ilişkin görüşlerine yanıt veren kulüp başkan vekili Nihat Özdemir, toplantının sonunda da gazetecilerin sorularını yanıtladı:

Özdemir, gazetecilerin sorularını yanıtladığı bölümde, yarın Spor Toto Süper Final'de Trabzonspor ile yapacakları maça, bordo-mavili ekibin kulübün başkanının gelmeyeceğinin hatırlatılması üzerine, ''Biz Trabzon'a gittik, gitmeye de devam edeceğiz. Gelirlerse ağırlarız, baş üstüne, ama kendi bilecekleri iştir. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, taraftarın örnek davranışlar sergilediği bir stadyumdur. Herkesin gelmesini bekleriz, Trabzonsporlusunu da, Galatasaraylısını da, Beşiktaşlısını da, yöneticilerini de, başkanlarını da... Ama gelme kararı onlara ait bir şey'' diye konuştu.


-''Yönetim kurulu olarak tuzaklara düşmedik''-


Bordo-mavili kulübün Süper Final öncesi, ''Futbolda şike'' davasına müdahil olmalarının ortamı gerip germeyeceği sorusuna ise Nihat Özdemir, şöyle yanıt verdi:

''Bunların doğru olmadığına biz inanıyoruz. 3 Temmuz'dan bu tarafa hiçbir kulüp hakkında kamuoyunda, yazılı basında veya arkadaşlarımızın, benim çıkmış olduğumuz bir sürü canlı yayınlar vardır. Banda alınmış yayınlar vardır. Bu konuda hep dikkatli davrandık. Ortamı germedik, germemeye çalışıyoruz. Bugüne kadar birçok önemli mesajları oldu, doğru olmayan mesajları oldu, kamuoyunu germek istedikleri mesajları oldu. Ama yöneticilerimiz olarak hiçbir zaman bu tuzaklara düşmedik. Biz bütün takımlarımızın, hepsinin başa oynaması için, ipi göğüslemesi için mücadele ediyoruz, sportif mücadele yapıyoruz, bu tip ortamlara girmek istemiyoruz. Cevap da vermek istemiyoruz.''

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili, Trabzonspor cephesinin şampiyonluk kupasını istemesi, TFF'den yanıt gelmezse FIFA ve UEFA'ya başvuracaklarını açıklamalarıyla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine de ''Burada taraf biz değiliz. Bu kararı verecek olan Futbol Federasyonu'dur. Kimse unutmasın ki 2010-2011 sezonu tescil edilmiştir ve kupamız bizim müzemizde durmaktadır'' şeklinde konuştu.


-''Şimdilik iyi haberler geliyor''-


Nihat Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, şike davasıyla ilgili savunmaları aldığını, bu konuda iyi haberler geldiğini bildirdi.

Kulüp eski yöneticisi Vefa Küçük'ün yaptığı konuşmaya katıldığını belirterek, ''Türkiye'de maalesef her konuda bu yargısız infaz ön sırada yerini alıyor'' diyen Özdemir, şöyle devam etti:

''Şunu paylaşmak istiyorum. TFF Etik Kurulu, Disiplin Kurulu, sözlü savunmaları Metris Cezaevi'nde olmasına rağmen, uzun sürmesine rağmen alıyor bugünlerde. En kısa zamanda da bunu sonuçlandıracaktır. Buradan gelen haberler, hepimizin gözü aydın diyeyim ama önceden, şimdilik iyi haberler gelmektedir. Sayın Başkanımız, Sayın İlhan Ekşioğlu, Sayın Şekip Mosturoğlu ve diğer arkadaşlar bu süreçte müthiş savunmalar yapıyorlar. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmalarda da bu savunmalar sürüyor. Başarılı bir şekilde sürdürüyorlar. Yakın zamanda çok iyi netice alacaklardır, umutla bekliyoruz.''

Nihat Özdemir, toplantıdaki konuşmasında Galatasaray'a gönderme yapan Yüksek Divan Kurulu Üyesi Eli Niyego'nun sözleriyle ilgili olarak, ''Sayın Niyego'nun dediği gibi, yapılanları takdir etmek gerekli. Kendisi 'Ezeli rakibimiz, ezeli dostumuz' diyor ama, biz yine kamuoyunda 'Ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz' diyoruz. Ama şunu bir daha söyleyeyim; bu camia bu dönemde, yani bu geçtiğimiz 10 aya yakın sürede bize yapılanları ne unutur, ne de unutturur. Bunu bilsinler. Ne derlerse desinler biz yolumuza devam edeceğiz, ama yapılanları hiçbir zaman unutmayacağız'' şeklinde konuştu.


-Kongre Ülker Sports Arena'da-


Başkan vekili Özdemir, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Mayıs ayında yapılacak seçimli olağan genel kurulunun Ülker Sports Arena'da yapılacağını, büyük bir katılım beklediklerini açıkladı.

Bu arada, ''Futbolda şike'' davası nedeniyle bir süre tutuklu kalan kulüp yönetim kurulu üyesi Şekip Mosturoğlu, 3 toplantı sonra Yüksek Divan Kurulu'na katılırken, üyeler tarafından alkışlandı.


-Vefa Küçük'ün sözleri-


Fenerbahçe Kulübü'nde daha önce iki kez Aziz Yıldırım ile başkanlık yarışı yapıp kaybeden eski yönetici Vefa Küçük, Mayıs ayında yapılacak seçimli genel kurulda, Aziz Yıldırım'ın tek aday olmasının sarı-lacivertli camiaya yakışan bir durum olduğunu ifade etti.

Küçük, konuşmasında özetle şunları söyledi:

''Mayıs ayındaki seçimlerin tek listeyle, tek adayla olması bize yakışan bir durumdur. Son günlerde 'Şahıslarla kulüpleri ayırmak lazım' söylemi ortaya çıktı. Mayıs ayında yapacağımız seçimlerde şahısları kulüplerden ayıramayız. Bugün adli istirahatte olan başkanımız bu kulüp için şu anda orada bulunmaktadır. Kendisinin hakkı olan bu koltuk, mayıs ayında onun hakkıdır. Onun adaylığında, onun teşkil edeceği yeni listede bu seçimin böyle olması ve rakipsiz olması bize ve camiamıza yakışan en iyi durum olacaktır.'' (AA)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler