LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yılın spor adamı seçildi
Yılın spor adamı seçildi
09 Mayıs 2010 13:31
Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam: Büyük bir başarının arifesindeyiz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Şuanda Türk futbol tarihini değiştirecek çok büyük bir başarının arifesindeyiz." dedi.

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Bu yıl ilkini gerçekleştirdiği 'BUGİAD Ödülleri' ile alanında kentin en başarılılarını ödüllendirdi. BUGİAD ödül töreninde 'Yılın Spor Adamı' olarak Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam seçildi. BUGİAD, bu yıl ilk kez kentin alanında en iyilerini ödüllendirdi. İş adamından, iş kadınına, KOBİ'sinden yılın spor adamına kadar alanında en başarılı olanları 10 dalda ödüllendirdi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nden düzenlenen ödül törenine büyük bir katılım olurken, programda en büyük ilgiyi Ertuğrul Sağlam gördü.

BUGİAD ödül töreninde bu yıl 'Yılın Spor Adamı' olarak Bursaspor'un başarılı Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam seçildi. Törende ödülünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin ilenden alan Ertuğrul Sağlam, yakaladıkları başarıyı sürekli kılmak için çalıştıklarını belirterek, başarılarının devam etmesi için herkesten destek istedi.
 Sahneye çıkışında salonu selamlayarak, "BUGİAD'a çok teşekkür ediyorum, başarılı olanı, dürüst ve ilkeli olanı ödüllendirdiği ve bu yolda teşvik ettiği için teşekkür ediyorum."diyerek başladığı konuşmasında; "Bizler bu günlere gelene kadar çok büyük sıkıntılar çektik, çok büyük fedakarlıklar içinde bu başarıyı elde ettik. Ama öncelikle kulüp içinde başkanımız, yönetimimiz, teknik kadrodaki arkadaşlarımız bence bu başarıda en büyük pay sahibi olan futbolcularımız ve personelimiz ile çok iyi bir ekip birlikteliği oluşturduk." dedi.

Elde edilen başarıda kentin dinamiklerinin de etkili olduğuna işaret eden Sağlam, şunları söyledi: "Ekip çalışmasının gücüne inanan biri olarak ben bu ödülü bu başarıda emeği ve katkısı olanlar adına almak istiyorum. Hayat insana büyük sorumluluklar yüklüyor, bu sorumlulukların  bilincinde insanlar olarak öncelikle Türk futbol tarihini değiştirecek çok büyük bir başarının arifesindeyiz. İnşallah sezon sonunda bu kupayı hep beraber kaldıracağız. Benim için önemli olan şu, güncel başarılarla mutlu olmayı seven insan değilim, dolayısıyla bu başarınızı devamlı ve istikrarlı hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için herkesin desteğine ihtiyacımız var."
 Düzenlediği ödül töreni ve kendisine bu ödülü layık görmelerinden dolayı BUGİAD'a teşekkür eden Ertuğrul Sağlam, "Bütün girişimci işadamlarına hayırlı işler bol kazançlar diliyorum." şeklinde konuşmasını tamamladı.   
Cihan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler