LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Yıldırım'le Alex buzları eritti
İşte Alex Aziz Yıldırım zirvesinin tüm detayları...
Yıldırım'le Alex buzları eritti
28 Ağustos 2012 / 09:24 Güncelleme: 28 Ağustos 2012 / 09:25

Alex saat 13.55'te kulübe geldi. Başkan'ın odasının bulunduğu kata çıktı. Yönetici asistanı Nurgül Hanım'ın odasında oturdu.
İÇERİDE Başkan Aziz Yıldırım, Futbol Şube Sorumlusu Ali Yıldırım ve Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre vardı. Nurgül hanım, başkanın kapısını çaldı ve 'Alex geldi' dedi. Alex içeri girdi. Önce iki tarafın da suratları gergindi. Başkan Yıldırım 'Alex sen ne yaptın ya? Beni çok üzdün. Seni ne kadar sevdiğimi bilirsin. Her zamam sana yardımcı olduk, destek olduk. Bu sana yakıştı mı?' diyerek söze girdi. Bu sırada odaya çaylar geldi.
SERVİS yapıldı, garson  çıktıktan sonra Başkan Aziz Yıldırım, Alex'in yüzüne baktı, konuşmasına şöyle devam etti:

TWiTTER MESAJI ŞIK OLMADI
'BU kulübün bir düzeni var. Hiyerarşisi var. Seninle daha önce Aykut Kocaman da konuştu. F.Bahçe 50'ye yakın maç oynayacak. Oynayacağın da oynamayacağın da maçlar olacak. Bunları sen de biliyorsun. Hocan hakkında twitterdan konuşman şık olmadı. Hep örnek oluyordun bugüne kadar, bundan sonra da örnek olacaksın.' Alex de 'O bir aile sohbetiydi' dedi.

BEN DE ÇOK üZüLDüM BAŞKAN
BAŞKAN bunun üzerine 'Bir sıkıntın varsa önce gidip hocanla konuşacaksın, çözemezsen bana gelecekin. F.Bahçe gibi büyük bir camiada, seni seven kulüpte senin twitterdan böyle mesajlar göndermemen gerekirdi. Çatışma çıkaracak işlere giremezsin' diyerek kulübün kurumsal yapısını hatırlattı.
Alex de 'Haklısınız Başkan. Özür dilerim. Ben de çok üzüldüm. Böyle olsun istemezdim' karşılığını verdi.
KRİZ bu diyaloglarla tatlıya bağlandı. Taraflar el sıkıştı. Alex, 'Başkanım. saat 18.00'de antrenman var, müsaade edersiniz evden eşyalarımı alıp antrenmana erken gideyim' diyerek izin istedi ve kritik görüşmeden mutlu ayrıldı.

HELAL OLSUN YILDIRIM'A
F.BAHÇELİ taraftarlar yılın zirvesini dakika dakika TV kanallarından ve twitterdan takip edip gelişmelerden haberdar olmaya çalıştı. Kritik buluşmayı merak edenler mutlu sonu öğrenince çok sevindi. Taraftarlar, twitterdan 'Aykut Kocaman çok büyük değerdir, Alex de öyle. İşin tatlıya bağlanmasına çok sevindik. Helal olsun Başkan'a. Bu sorunu da kısa sürede çözdü. Bundan sonra el ele F.Bahçe'de her şey daha farklı olur' yorumları yaptı. Resmi site  de görüşme ile ilgili haber yayınlanınca bir süre yoğun ilgiden kilitlendi.

PARANIN 'P'Si KONUŞULMADI
Başkan Aziz Yıldırım'ın Alex'le buluşmasıyla ilgili twitterda çok sayıda söylenti yer aldı. Hatta tarafların para konusunu konuştuğu bile iddia edildi. Başkan Aziz Yıldırım para konuşma iddialarıyla ilgili olarak bana şunları söyledi: 'Paranın P'sini konuşmadık. Konumuz Alex'in yaptığı yanlışlık üzerineydi. Kendisine F.Bahçe'nin kurumsallığını bir kez daha anlattık. Sonuçta da o bize hak verdi. 'Doğru söylüyorsunuz Başkanım' dedi.'

Krizde Daiane etkisi
Kıskançlık krizinde Alex'in geri adım atmasında eşi Daiane de rol oynadı. Bayan De Souza, kriz çıktığında Alex'e 'Sen ne yaptın' diye sitem etmişti. Alex, Başkan Aziz Yıldırım'la yaptığı görüşmeye de Daiane'nin bu sözlerinin etkisiyle gitti. De Souza ailesine yakın kaynaklar, 'Daiane, Alex'in kariyeriyle ilgili aldığı kararlarda çok etkili oluyor' vurgusunu yaptı.
ALEX'E G.Antep maçından ceza da yok. F.Bahçe Kulübü, seyircisiz oynama cezasına rağmen Brezilyalı futbolcunun G.Antep maçında tribünde oturmasının herhangi bir cezai yaptırım gerektirmediğini açıkladı. Sarı-Lacivertliler, 'Oyuncumuzun tribün seçimi tamamen TFF temsilcilerinin bilgisi doğrultusunda gerçekleştirilmiştir' bilgisini verdi.

İŞTE RESMİ AÇIKLAMA
BAŞKAN Aziz Yıldırım'ın, Alex'le yaptığı görüşmenin ardından resmi siteden şu açıklama yapıldı: 'Başkanımız, kurumsal yapı çerçevesinde kaptanımıza prensiplerimizi hatırlatarak bazı uyarılarda bulunmuştur. Alex de Souza'nın kulübümüzün prensipleri doğrultusunda çalışmalarına devam edeceği karşılıklı olarak teyit edilmiştir.' (Akşam)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler