LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Yıldırım, Kurtköy’deki 8 villasını Fenerbahçe kulübüne sattığı gün kaybetti"
"Yıldırım, Kurtköy’deki 8 villasını Fenerbahçe kulübüne sattığı gün kaybetti"
"Yıldırım, Kurtköy’deki 8 villasını Fenerbahçe kulübüne sattığı gün kaybetti"
27 Kasım 2008 / 09:37 Güncelleme: 27 Kasım 2008 / 00:00

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı. İddiaların sahibi sarı lacivertlilerin çok yakından tanıdığı bir isim:


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski üyesi ve Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Tahir Kıran, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, müteahit kimliğiyle İstanbul Kurtköy’de Formula 1 pistinin yakınındaki yeni yerleşim bölgesi Akfırat'ta inşaa ettirdiği  ve “Millenium Park Evleri”ndeki 8 villayı 500 bin dolardan toplam 4 milyon dolara Fenerbahçe Kulübü’ne sattığını iddia etti.


Vakit’e konuşan Tahir Kıran, “Aziz Bey, Fenerbahçe başkanlığını, Kurtköy’deki 8 villasını Fenerbahçe kulübüne sattığı gün kaybetti. Sen nasıl kendi yaptığın villaları kulübe satarsın? 8 villa 500 bin dolardan toplam 4 milyon dolara satıldı. Sen taraftarın Fenerbahçe kulübü kazansın diye satın aldığı formalardan elde edilen geliri nasıl böyle harcarsın? Diyorlar ki, ‘Kulübe tapu kazandırdık.’ Tamam hadi diyelim öyle, o zaman sen Kurtköy’de kimsenin satın almadığı villaları Fenerbahçe’ye satıp, oraya futbolcuları oturtacaksın ondan sonra Fenerbahçeli futbolcular oturuyor diye orası değerlenecek sen yine bu işten kazançlı çıkacaksın, ben öğrendim o villaları hiç kimse satın almıyor, boş boş duruyor hepsi” ifadelerini kullandı.


“YILDIRIM, DİKTATÖRGİBİ!”


Yıldırım’ın kulüp içerisinde adeta bir diktatör gibi davrandığını söyleyen Tahir Kıran, “Ben buradan disiplin kuruluna sesleniyorum, neredesiniz ey disiplin kurulu. Tüzükte madde var, (Fenerbahçe Spor Kulübü Tüzüğü 66. madde B bendinin b fıkrası) her ne suretle olursa olsun, kendisine tevdi olunan kulübe ait para, para hükmündeki evrak, senet veya sair malları kendisinin veya başkasının yararına kullanan, sarf eden, satan, saklayanların ihraç edilmesi diye. Ama kimse bu olayın üzerine gitmez çünkü F.Bahçe’de padişahlık sistemi var. Aziz Bey etrafına toplamış bir sürü adam hepsi, ‘Padişahım çok yaşa, hünkarım’ diye alkış tutuyor. Bir adama 3 gün padişahım dersen o da kendisini gerçekten padişah zanneder” dedi.


“BU DEFA RAKİPSİZ DEĞİL!”


Aziz Yıldırım’ın uzun yıllardır kongrelere tek aday olarak girdiğini belirten Tahir Kıran, sezon sonuna doğru kongre olacağını, bu kongrede Yıldırım’ın karşısına aday çıkacağını savunarak, “Kesinlikle Aziz Bey’in karşısına aday çıkacak, bu kadar net söylüyorum, benim de camia içinde bildiklerim var. Aziz Bey artık bırakmalı” diye konuştu.


Konu ile ilgili kendisine ulaşmaya çalıştığımız Aziz Yıldırım, önce telefonlarımıza cevap vermedi. Fakat daha sonra haber çalışmamız olduğunu söyleyince sekreteri aracılığıyla iletişim bilgilerimizi istetip bize ulaşacaklarını söyletti.
Öte yandan; Başkan Aziz Yıldırım'ın da aralarında yer aldığı 9 ortak tarafından kurulan A. Yıldırım Uluslararası İnşaat A.Ş. firmasını arayarak Aziz Yıldırım’ın kardeşi Ali Yıldırım’la görüşmek istediğimizi belirttiğimizde, sekreteryanın bağladığı ve kendisinin Ali Yıldırım olduğunu söyleyen şahıs konudan bahsettiğimizde, “Ben Ali Yıldırım değilim kardeşim. Ben G.Saraylı bir adamım. F.Bahçe Kulübü’ne sorun bu konuyu. Ben de 27 yıllık gazeteciyim bu işleri iyi bilirim” diyerek sorumuza cevap vermekten kaçındı.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler